NZSSRA
est. 1967


MEET OUR MEMBERS
Dunstan High School's approved colours
#23: Dunstan High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 April 2011  
 

2014 Aon Maadi Cup Notices Newsletter - Sitemap -  

Wanganui High School's singletWanganui High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wanganui High School at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Wanganui High School's final ranking at the regatta.

Wanganui High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis04 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Angus Falloon | Rennie Houlahan
Coach - Scott Weenink

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Patrick Kitson | Brendan Greenwell
Coach - Tony Upchurch

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Louise Newman
Coach - ian Brider

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Corby Upchurch | Andrew Hamilton | Taylor Small | Patrick Smith + Kate McGuinness (cox)
Coach - Tony Upchurch

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Micah Livesay | Daniel Fitzgerald | Taylor McPhun | Nick Cvitanovich + Jonothan van Deldan (cox)
Coach - Scott Weenink

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Patrick Kitson | Brendan Greenwell | Taylor Small | Andrew Hamilton + Whitney Tangaroa (cox)
Coach - Tony Upchurch

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Angus Falloon | Rennie Houlahan | Matthew Graham | Daniel Fitzgerald + Jonothan van Deldan (cox)
Coach - Scott Weenink

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

WNHS 1: Crew - Corby Upchurch | Patrick Smith | Micah Livesay | Matthew Beard | Taylor McPhun | Nick Cvitanovich | Wiremu Tamehan | Ackshat Jalota + Jess Holly (cox)
Coaches - Tony Upchurch | Scott Weenink

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sarah Gray | Kerry Jordan
Coach - Kristie Weenink

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Claire McGuinness
Coach - ian Brider

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Hannah Kelly | Elizabeth Crowley
Coach - Kristie Weenink

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Louise Newman | Sally Overweel
Coach - ian Brider

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Anna-Clair O'Connor | Sophie Kendrick
Coach - ian Brider

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Claire McGuinness | Emma Crowley
Coach - ian Brider

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Kate Cvitanovich | Brogan McAllister-Olney
Coach - ian Brider

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kelsie Campbell | Alyssa McKenna | Amy Hackett | Louise Tyson + Kate McGuinness (cox)
Coach - Kristie Weenink

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jordan Thurston | Emma Collingwood | Kerry Jordan | Sarah Gray + Kelsey Edlin (cox)
Coach - Kristie Weenink

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kelsie Campbell | Alyssa McKenna | Bronwyn Holly | Amy Hackett + Kate McGuinness (cox)
Coach - Kristie Weenink

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Anna-Clair O'Connor | Louise Newman | Sally Overweel | Sophie Kendrick + Kelsey Edlin (cox)
Coach - ian Brider

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Analee Schultz | Abbie Ratcliffe | Hannah Smith | Haylee Westwood + Whitney Tangaroa (cox)
Coach - ian Brider

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Matthew Graham | Matthew Beard
Coach - Scott Weenink

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Corby Upchurch | Patrick Smith
Coach - Tony Upchurch

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays


Twitter
NZSSRA