NZSSRA
est. 1967


MEET OUR MEMBERS
Lindisfarne College's approved colours
#51: Lindisfarne College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 April 2011  
 

2014 Aon Maadi Cup Notices Newsletter - Sitemap -  

Wanganui High School's singletWanganui High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wanganui High School at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Wanganui High School's final ranking at the regatta.

Wanganui High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis04 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Martin O'Leary
Coach - R Brock

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNHS 2: Crew - Adrian van Bussel
Coach - R Brock

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Danjelle Wilson | Ella Cvitanovich | Sharnay Wilson | Sophie Wright + Aleshia Elliot (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Hugh Pawson | Noah Aiono
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Josh Pewhairangi | Stave Hill
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sarah Somerville | Catriona Mellows | Emily Ross | Josie Madams + Daisy Rendell (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Tarlia Elgar | Alice Murphy | Joanna Steven | Tabitha Wilson + Emma Dowman (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Laila Murphy | Aly Allison
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Tyler Manville | Thomas Powell | Chris Jermy | Jack van Bussel + Nico Butler (cox)
Coach - R Brock

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kaela Janiten
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Chris Jermy | Julian Kasner
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Stephen Perofeta | Dominic Broadhead
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Emily Ross | Joanna Steven | Alice Murphy | Tabitha Wilson + Daisy Rendell (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Patrick Reynolds | Adrian van Bussel | Kyle Malone + Nico Butler (cox)
Coach - R Brock

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jack van Bussel | Stave Hill | Thomas Powell | Chris Jermy + Noah Aiono (cox)
Coach - R Brock

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

WNHS 1: Crew - Briar Stevenson | Ferne Kendrick | Sharnay Wilson | Amie Back | Sara-Jane Back | Kaela Janiten | Kirsten Buys | Chelsea Smith + Aleshia Elliot (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirby Wilson | Sophie Wright | Danjelle Wilson | Emma Dowman + Daisy Rendell (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Kyle Malone
Coach - R Brock

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

WNHS 1: Crew - Hugh Pawson | Tyler Manville | Julian Kasner | Stave Hill | Josh Pewhairangi | Dominic Broadhead | Stephen Perofeta | Noah Aiono + Nico Butler (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirby Wilson | Ella Cvitanovich | Laila Murphy | Sophie Wright + Aleshia Elliot (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirsten Buys | Ferne Kendrick | Chelsea Smith | Briar Stevenson + Daisy Rendell (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Tyler Manville | Jack van Bussel
Coach - R Brock

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Julian Kasner | Thomas Powell
Coach - R Brock

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Aly Allison
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sarah Somerville | Catriona Mellows
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Josie Madams | Tarlia Elgar
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Hugh Pawson | Stephen Perofeta | Dominic Broadhead | Noah Aiono + Nico Butler (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Danjelle Wilson | Emma Dowman
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Kyle Malone
Coach - R Brock

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Patrick Reynolds | Tyler Manville
Coach - R Brock

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Briar Stevenson | Amie Back | Sara-Jane Back | Ferne Kendrick + Aleshia Elliot (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

WNHS 1: Crew - Emily Ross | Catriona Mellows | Alice Murphy | Sarah Somerville | Josie Madams | Joanna Steven | Tabitha Wilson | Tarlia Elgar + Daisy Rendell (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sharnay Wilson | Kaela Janiten
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Gus Pawson | Martin O'Leary | Adrian van Bussel | Kyle Malone + Aleshia Elliot (cox)
Coach - R Brock

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Josh Pewhairangi | Chris Jermy | Julian Kasner | Stave Hill + Nico Butler (cox)
Coaches - P Spriggens, T Upchurch | R Sicely

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirsten Buys | Chelsea Smith
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Martin O'Leary
Coach - R Brock

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WNHS 2: Crew - Jack van Bussel
Coach - R Brock

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kirby Wilson | Sophie Wright | Sharnay Wilson | Ella Cvitanovich | Laila Murphy | Amie Back | Sara-Jane Back | Aly Allison + Aleshia Elliot (cox)
Coaches - K Back, T Moorhouse | T Greig

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics


Twitter
NZSSRA