NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Havelock North High School's approved colours
#25: Havelock North High School


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2012 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2012 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show heats races for under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTawa College 1[ crew ]7:59.811.1.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:08.271.1.1
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]8:18.741.1.8
4thWellington College 1[ crew ]8:20.881.1.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:21.111.1.5
6thKings College 1[ crew ]8:34.431.1.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:37.671.1.4
8thKavanagh College 2[ crew ]8:54.301.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Andrew's College 1[ crew ]7:47.151.2.1
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:52.791.2.7
3rdBurnside High School 1[ crew ]7:53.311.2.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:04.451.2.8
5thRosehill College 1[ crew ]8:05.831.2.5
6thSt Peter's School 4[ crew ]8:14.591.2.3
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:25.321.2.2
8thOnslow College 2[ crew ]8:50.021.2.6
Heat 3[ race results ]
1stQueen Charlotte College 1[ crew ]7:47.251.3.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:02.651.3.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.721.3.7
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:17.561.3.2
5thSt Patrick's College 1[ crew ]8:27.491.3.1
6thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:34.921.3.5
7thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:44.801.3.4
Heat 4[ race results ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:51.311.4.7
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:54.491.4.6
3rdRoncalli College 1[ crew ]7:58.591.4.5
4thSt Peter's School 3[ crew ]8:17.221.4.2
5thOnslow College 1[ crew ]8:26.331.4.3
6thSt Patrick's College 2[ crew ]8:34.711.4.4
Heat 5[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]7:51.671.5.6
2ndRangiora High School 1[ crew ]8:01.771.5.4
3rdTawa College 2[ crew ]8:05.741.5.2
4thSt Kevin's College 1[ crew ]8:13.541.5.5
5thMana College 1[ crew ]8:16.981.5.3
6thSt Andrew's College 2[ crew ]8:19.591.5.1
7thWakatipu High School 1[ crew ]8:57.221.5.7
Heat 6[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:04.381.6.7
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:04.511.6.5
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:07.901.6.6
4thLindisfarne College 1[ crew ]8:09.381.6.2
5thKings College 2[ crew ]8:16.041.6.1
6thRangiora High School 2[ crew ]8:18.531.6.3
7thWellington College 2[ crew ]9:01.681.6.4
Heat 7[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:53.851.7.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:05.211.7.7
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]8:14.621.7.6
4thJohn McGlashan College 1[ crew ]8:22.811.7.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:28.371.7.4
6thWaiuku College 1[ crew ]8:37.631.7.2
7thSt Bede's College 1[ crew ]9:52.571.7.1

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:57.762.1.2
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:59.792.1.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05.252.1.7
4thNelson College For Girls 1[ crew ]8:11.092.1.4
5thSt Margaret's College 2[ crew ]8:18.692.1.8
6thVilla Maria College 2[ crew ]8:20.552.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:22.382.1.6
8thTauranga Girls College 2[ crew ]8:48.962.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]7:54.202.2.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.902.2.5
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:02.162.2.3
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:12.452.2.6
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:20.452.2.7
6thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:21.352.2.8
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:22.102.2.2
8thWentworth College 1[ crew ]8:30.202.2.1
Heat 3[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:44.372.3.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:47.042.3.2
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:02.672.3.1
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.202.3.3
5thBaradene College 1[ crew ]8:12.532.3.4
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:31.712.3.7
7thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:42.962.3.6

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWakatipu High School 2[ crew ]7:41.343.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:48.043.1.2
3rdRoncalli College 1[ crew ]7:54.353.1.6
4thRosehill College 1[ crew ]8:01.003.1.8
5thRangiora High School 1[ crew ]8:12.793.1.3
6thSt Bede's College 3[ crew ]8:14.763.1.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:43.703.1.7
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:52.273.1.5
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:36.873.2.6
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:44.273.2.3
3rdRoncalli College 2[ crew ]7:51.303.2.1
4thSt Bede's College 4[ crew ]7:56.643.2.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.733.2.8
6thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:15.793.2.7
7thKings High School 1[ crew ]8:45.893.2.2
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:50.323.2.4
Heat 3[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:34.923.3.1
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:55.193.3.6
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]8:00.973.3.3
4thSt Andrew's College 2[ crew ]8:09.533.3.4
5thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:10.673.3.2
6thBurnside High School 1[ crew ]8:11.783.3.8
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:36.853.3.7
8thCromwell College 1[ crew ]8:53.063.3.5
Heat 4[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:42.013.4.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:00.093.4.7
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:03.843.4.1
4thSt Andrew's College 1[ crew ]8:11.333.4.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:14.463.4.3
6thSt Bede's College 5[ crew ]8:17.613.4.6
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:27.643.4.8
8thSt Bede's College 2[ crew ]8:47.663.4.4

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:02.904.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:24.744.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:29.074.1.4
4thMacleans College 1[ crew ]8:32.024.1.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.934.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:49.454.1.1
7thRangi Ruru Girls School 4[ crew ]9:17.734.1.5
Heat 2[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:56.444.2.7
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:13.054.2.1
3rdBurnside High School 1[ crew ]8:15.264.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:38.014.2.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:43.444.2.4
6thRangi Ruru Girls School 3[ crew ]8:52.334.2.5
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:59.044.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:04.284.3.1
2ndRoncalli College 1[ crew ]8:09.314.3.3
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]8:19.544.3.2
4thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:27.794.3.4
5thRangiora High School 1[ crew ]8:31.014.3.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36.934.3.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:38.164.3.6
Heat 4[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:01.004.4.3
2ndChristchurch Girls High School 2[ crew ]8:17.854.4.6
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:20.404.4.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:37.464.4.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:38.964.4.7
6thNelson College For Girls 1[ crew ]8:58.214.4.5

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39.245.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:40.935.1.6
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:49.665.1.5
4thWentworth College 1[ crew ]8:13.205.1.7
5thOnslow College 1[ crew ]8:13.295.1.3
6thWellington College 1[ crew ]8:28.535.1.2
7thCromwell College 1[ crew ]8:34.195.1.1
Heat 2[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:25.355.2.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:39.715.2.4
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:43.915.2.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:53.385.2.6
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:04.595.2.5
6thMarlborough Boys College 2[ crew ]8:10.235.2.3
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:39.475.3.3
2ndNelson College 1[ crew ]7:42.765.3.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:56.345.3.7
4thAshburton College 1[ crew ]8:00.265.3.4
5thJohn McGlashan College 1[ crew ]8:12.555.3.5
---Marlborough Boys College 1[ crew ]NRR5.3.6

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:03.346.1.7
2ndRoncalli College 1[ crew ]8:06.906.1.6
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:16.306.1.5
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:23.316.1.4
5thRuyton Girls School (Melbourne) 1[ crew ]8:30.486.1.1
6thOnslow College 1[ crew ]8:36.696.1.2
7thQueen Charlotte College 1[ crew ]9:30.256.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]8:05.326.2.2
2ndJames Hargest College 1[ crew ]8:12.196.2.7
3rdRosehill College 1[ crew ]8:21.026.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.176.2.8
5thNelson College For Girls 1[ crew ]8:25.106.2.3
6thMarian College 1[ crew ]8:35.996.2.1
7thOtago Girls High School 2[ crew ]8:51.626.2.4
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:07.316.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:09.966.3.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:10.266.3.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:19.446.3.2
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:29.716.3.7
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:43.596.3.3
6thWakatipu High School 1[ crew ]8:47.496.3.6
7thQueen Margaret College 1[ crew ]9:03.726.3.4
Heat 4[ race results ]
1stOtago Girls High School 1[ crew ]8:17.156.4.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:23.196.4.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:24.776.4.4
4thIona College 1[ crew ]8:26.916.4.6
5thCampion College 1[ crew ]9:15.416.4.3

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stNelson College 1[ crew ]7:02.017.1.6
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:05.247.1.4
3rdKings College 2[ crew ]7:09.647.1.3
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:15.727.1.1
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:25.037.1.8
6thBurnside High School 1[ crew ]7:43.157.1.7
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:51.377.1.5
8thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:57.187.1.2
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:57.257.2.3
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:13.407.2.8
3rdRosehill College 1[ crew ]7:20.137.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:20.357.2.2
5thChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:24.157.2.5
6thWellington College 1[ crew ]7:25.337.2.6
7thChrist's College 1[ crew ]7:44.737.2.4
8thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:57.557.2.1
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:05.007.3.2
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:12.967.3.8
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:24.067.3.5
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:28.147.3.4
5thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:31.307.3.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.317.3.6
7thSt Bede's College 2[ crew ]7:35.757.3.3
8thWellington College 3[ crew ]7:53.857.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:08.457.4.2
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:14.687.4.7
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:16.467.4.1
4thSt Andrew's College 1[ crew ]7:29.517.4.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:32.777.4.4
6thKings College 3[ crew ]7:38.297.4.8
7thWhanganui High School 2[ crew ]7:44.137.4.6
8thWellington College 2[ crew ]7:51.037.4.5

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:59.078.1.5
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:03.408.1.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:08.698.1.6
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:17.138.1.7
5thTimaru Girls High School 1[ crew ]9:23.518.1.2
6thWaitaki Girls High School 1[ crew ]9:30.288.1.8
7thWellington Girls College 1[ crew ]9:58.538.1.3
8thWentworth College 1[ crew ]10:12.278.1.4
Heat 2[ race results ]
1stAshburton College 1[ crew ]8:51.298.2.1
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]9:02.618.2.4
3rdKavanagh College 1[ crew ]9:13.848.2.2
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:17.688.2.3
5thChristchurch Girls High School 1[ crew ]9:28.418.2.8
6thWaimea College 1[ crew ]9:36.518.2.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]9:53.828.2.7
8thSt Kevin's College 2[ crew ]10:30.628.2.6
Heat 3[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:51.308.3.1
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:53.248.3.8
3rdQueen Charlotte College 1[ crew ]8:56.958.3.4
4thColumba College 1[ crew ]9:03.228.3.7
5thNapier Girls High School 2[ crew ]9:14.568.3.2
6thWaitaki Girls High School 2[ crew ]9:25.328.3.5
7thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:35.738.3.3
8thTauranga Girls College 1[ crew ]9:51.368.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:46.578.4.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:51.128.4.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:05.058.4.7
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:13.438.4.8
5thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]9:16.248.4.5
6thSt Kevin's College 1[ crew ]9:17.618.4.2
7thKavanagh College 2[ crew ]9:47.678.4.3
---Dunstan High School 1[ crew ]NRR8.4.1
Heat 5[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]8:51.188.5.3
2ndRosehill College 1[ crew ]8:58.328.5.7
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]9:09.238.5.5
4thRoncalli College 1[ crew ]9:15.678.5.1
5thWestern Heights High School 1[ crew ]9:26.518.5.6
6thQueen Charlotte College 2[ crew ]9:41.968.5.2
7thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:50.218.5.8
---Whanganui Collegiate School 1[ crew ]NRR8.5.4

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:27.619.1.1
2ndDunstan High School 1[ crew ]7:35.699.1.3
3rdSouthland Boys High School 3[ crew ]7:45.149.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53.549.1.5
5thWestern Heights High School 2[ crew ]7:57.869.1.7
6thSt Bede's College 1[ crew ]8:01.309.1.2
7thTimaru Boys High School 2[ crew ]8:06.179.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:34.489.2.5
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]7:47.769.2.2
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:49.249.2.7
4thKavanagh College 1[ crew ]8:01.339.2.1
5thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:09.099.2.3
6thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:25.059.2.6
7thSt Bede's College 2[ crew ]8:39.339.2.4
Heat 3[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:27.349.3.3
2ndNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:34.609.3.5
3rdOtago Boys High School 1[ crew ]7:42.099.3.4
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:59.419.3.1
5thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:17.379.3.6
6thKings High School 1[ crew ]8:19.819.3.2
7thKings High School 2[ crew ]8:59.029.3.7
Heat 4[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:28.719.4.5
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:30.379.4.3
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]7:39.979.4.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41.809.4.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:48.999.4.4
6thNew Plymouth Boys High School 2[ crew ]7:49.059.4.7

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:18.1910.1.3
2ndChrist's College 1[ crew ]6:23.0310.1.5
3rdMarlborough Boys College 1[ crew ]6:26.2610.1.4
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:51.3310.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:18.3210.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:22.8810.2.3
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:39.8810.2.6
4thOnslow College 1[ crew ]6:44.9210.2.2
5thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:45.8110.2.5

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:46.9511.1.1
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:51.5411.1.8
3rdSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:51.6311.1.6
4thSouthland Girls High School 2[ crew ]7:51.8711.1.4
5thKings College 1[ crew ]7:54.7611.1.7
6thNelson College For Girls 1[ crew ]8:02.0011.1.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:02.4311.1.5
8thVilla Maria College 1[ crew ]8:11.4611.1.3
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28.8911.2.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:43.6911.2.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:49.3911.2.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.1411.2.1
5thWellington Girls College 2[ crew ]7:52.3711.2.7
6thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]7:57.2911.2.3
7thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:16.4711.2.2
Heat 3[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:33.7911.3.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:47.2711.3.6
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:51.9311.3.4
4thOtago Girls High School 1[ crew ]7:54.5011.3.7
5thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:59.3311.3.5
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:02.0411.3.2
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:04.0911.3.1
Heat 4[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:32.0611.4.3
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]7:40.0311.4.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:55.0011.4.4
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]7:59.6811.4.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06.5011.4.7
6thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:06.6211.4.1
7thParaparaumu College 1[ crew ]8:25.7811.4.8
8thWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:40.6511.4.2

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:52.0512.1.4
2ndNelson College 1[ crew ]7:02.7212.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.8212.1.2
4thChrist's College 2[ crew ]7:10.7812.1.6
5thSt Kevin's College 1[ crew ]7:25.9912.1.5
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:38.0412.1.7
Heat 2[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]6:50.4512.2.6
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:01.6212.2.3
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:08.2512.2.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14.0112.2.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:14.9812.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.7612.2.5

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:46.2013.1.1
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:51.9713.1.7
3rdSt Margaret's College 2[ crew ]8:09.5813.1.4
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:17.5113.1.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:26.3713.1.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:33.1113.1.2
7thRangi Ruru Girls School 4[ crew ]8:58.8013.1.6
Heat 2[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 5[ crew ]7:54.7513.2.7
2ndRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:05.1713.2.2
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:10.6813.2.4
4thBaradene College 1[ crew ]8:14.9513.2.5
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:15.7413.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:33.0013.2.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:52.1313.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49.8513.3.7
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:05.0413.3.1
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12.9613.3.3
4thSt Margaret's College 3[ crew ]8:15.9013.3.2
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:16.9813.3.5
6thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:17.0313.3.4
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:54.9313.3.6
Heat 4[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:55.3713.4.3
2ndBurnside High School 1[ crew ]8:07.3013.4.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:13.4913.4.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:36.9513.4.2
5thRangi Ruru Girls School 3[ crew ]8:50.1113.4.5
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:00.8913.4.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:38.7514.1.2
2ndNelson College 1[ crew ]6:41.5714.1.1
3rdSt Bede's College 1[ crew ]6:42.3714.1.7
4thJames Hargest College 1[ crew ]6:47.6714.1.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]6:51.5114.1.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]6:59.6014.1.3
7thTauranga Boys College 2[ crew ]7:02.9314.1.4
8thTauranga Boys College 3[ crew ]7:06.5914.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:32.0014.2.7
2ndSt Jospehs Nudgee 1[ crew ]6:33.1614.2.5
3rdTimaru Boys High School 1[ crew ]6:34.0114.2.6
4thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]6:47.2814.2.4
5thKings College 1[ crew ]6:50.6414.2.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51.0914.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.4514.2.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Kevin's College 1[ crew ]8:04.3915.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:13.4415.1.7
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]8:18.4615.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22.5915.1.1
5thWentworth College 1[ crew ]8:31.2415.1.4
6thWhanganui High School 2[ crew ]8:38.2815.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:45.5115.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]8:07.8215.2.2
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:11.0215.2.5
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:19.7015.2.3
4thAshburton College 1[ crew ]8:23.5615.2.6
5thSt Margaret's College 2[ crew ]8:36.5015.2.4
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46.9815.2.1
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:55.9415.2.7
Heat 3[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:50.2315.3.2
2ndBaradene College 1[ crew ]8:09.5515.3.6
3rdOnslow College 1[ crew ]8:12.5315.3.1
4thWellington Girls College 2[ crew ]8:36.0215.3.3
5thWentworth College 2[ crew ]8:41.9015.3.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:57.3015.3.4
7thSt Kevin's College 2[ crew ]10:01.6715.3.5

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:01.0916.1.3
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:09.4816.1.2
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14.2916.1.4
4thWellington College 1[ crew ]7:15.9016.1.7
5thOnslow College 2[ crew ]7:19.4716.1.6
6thChrist's College 1[ crew ]7:26.5816.1.1
7thWhanganui High School 2[ crew ]7:41.4716.1.5
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:44.6316.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:52.4516.2.1
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:02.0216.2.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:11.8416.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:11.9816.2.2
5thWhanganui High School 1[ crew ]7:14.5316.2.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:18.4316.2.4
7thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:27.1416.2.8
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:28.2416.2.3
Heat 3[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:56.5616.3.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:00.7516.3.8
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:09.2916.3.7
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:12.1316.3.1
5thOtago Boys High School 1[ crew ]7:14.9716.3.3
6thBurnside High School 1[ crew ]7:34.9916.3.5
7thWellington College 2[ crew ]7:37.4816.3.4
8thSt Bede's College 2[ crew ]7:39.0516.3.2
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55.8116.4.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:02.2616.4.3
3rdTimaru Boys High School 1[ crew ]7:13.6516.4.1
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:17.7416.4.6
5thOnslow College 1[ crew ]7:28.0016.4.7
6thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:35.8016.4.4
7thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:45.6516.4.2
8thWellington College 3[ crew ]8:04.3716.4.8

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:03.7317.1.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:14.6217.1.4
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:20.7117.1.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23.0017.1.2
5thSt Margaret's College 2[ crew ]7:26.6117.1.7
6thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:35.6117.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:02.4117.2.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:11.5317.2.3
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]7:22.6817.2.7
4thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:23.6717.2.4
5thSt Kevin's College 1[ crew ]7:38.1417.2.2
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]7:57.7317.2.6
Heat 3[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:03.7117.3.2
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]7:06.5117.3.6
3rdRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:19.0717.3.4
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:31.7617.3.3
5thRangiora High School 1[ crew ]8:13.3117.3.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:38.3118.1.7
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:47.7918.1.6
3rdMacleans College 1[ crew ]7:52.8618.1.5
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:53.4318.1.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.2118.1.2
---Nga Tawa Diocesan School 1[ crew ]EXC18.1.4
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:48.9418.2.5
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:53.9318.2.6
3rdVilla Maria College 1[ crew ]7:57.6718.2.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.0218.2.3
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16.7318.2.4

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:52.7819.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:05.3719.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:12.2719.1.8
4thJames Hargest College 2[ crew ]7:13.1719.1.2
5thBurnside High School 1[ crew ]7:16.9019.1.1
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:17.1419.1.3
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:31.7619.1.4
---Wellington College 2[ crew ]NRR19.1.6
Heat 2[ race results ]
1stOtago Boys High School 1[ crew ]7:00.0319.2.6
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:09.0819.2.8
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]7:17.0619.2.4
4thKings College 3[ crew ]7:23.0419.2.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30.5519.2.3
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35.3419.2.7
7thSt Andrew's College 2[ crew ]7:37.5419.2.5
8thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:51.1619.2.1
Heat 3[ race results ]
1stNelson College 1[ crew ]7:00.0119.3.8
2ndWaimea College 1[ crew ]7:00.6319.3.7
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:03.3519.3.4
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:06.4019.3.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.9519.3.2
6thKings College 2[ crew ]7:24.5419.3.3
7thNapier Boys High School 2[ crew ]7:25.3619.3.1
8thWellington College 1[ crew ]7:54.6219.3.5
Heat 4[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:00.2719.4.1
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:06.1419.4.2
3rdSt Peter's School 3[ crew ]7:11.6119.4.7
4thAshburton College 1[ crew ]7:13.4419.4.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:25.7319.4.4
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:34.1219.4.8
7thJames Hargest College 3[ crew ]7:39.6119.4.6
8thKings College 4[ crew ]7:40.8219.4.5
Heat 5[ race results ]
1stSt Andrew's College 1[ crew ]7:02.8519.5.7
2ndTawa College 1[ crew ]7:02.9919.5.1
3rdRangiora High School 1[ crew ]7:13.4419.5.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:16.9719.5.4
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:23.2019.5.3
6thNapier Boys High School 3[ crew ]7:42.5719.5.6
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:44.6419.5.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:28.5720.1.4
2ndQueen Margaret College 1[ crew ]8:32.8320.1.3
3rdRoncalli College 1[ crew ]8:45.8720.1.8
4thDunstan High School 2[ crew ]8:50.4020.1.5
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:55.3720.1.1
6thIona College 1[ crew ]9:03.1520.1.2
7thWaimea College 1[ crew ]9:11.5220.1.7
8thOnslow College 1[ crew ]9:40.7020.1.6
Heat 2[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:23.8420.2.4
2ndCullinane College 1[ crew ]8:40.0220.2.5
3rdAquinas College 1[ crew ]8:47.2920.2.6
4thKavanagh College 2[ crew ]8:52.3820.2.8
5thQueen Margaret College 3[ crew ]9:07.4620.2.1
6thSt Hilda's Collegiate 3[ crew ]9:07.8620.2.2
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:12.2820.2.7
8thQueen Charlotte College 1[ crew ]9:26.8720.2.3
Heat 3[ race results ]
1stColumba College 1[ crew ]8:40.3920.3.4
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:43.0320.3.6
3rdKaiapoi High School 1[ crew ]8:48.9220.3.7
4thWellington Girls College 3[ crew ]8:50.5820.3.2
5thRuyton Girls School (Melbourne) 1[ crew ]8:57.3720.3.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58.6320.3.5
7thWestern Heights High School 1[ crew ]9:21.3620.3.8
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]9:24.6220.3.1
Heat 4[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:28.2020.4.6
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:43.0720.4.3
3rdTimaru Girls High School 1[ crew ]8:46.8520.4.7
4thOtago Girls High School 1[ crew ]9:07.5120.4.2
5thPukekohe High School 2[ crew ]9:09.7220.4.4
6thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]9:13.8620.4.1
7thWakatipu High School 1[ crew ]9:34.0720.4.5
Heat 5[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:45.7520.5.3
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:52.8920.5.6
3rdBurnside High School 1[ crew ]8:57.8920.5.2
4thMt Aspiring College 1[ crew ]9:01.3820.5.5
5thQueen Margaret College 2[ crew ]9:04.0220.5.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:12.4920.5.7
7thDunstan High School 1[ crew ]9:16.3820.5.4
Heat 6[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]8:33.5720.6.4
2ndWoodford House 1[ crew ]8:38.2020.6.7
3rdSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:47.6120.6.1
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:50.1120.6.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:54.1520.6.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]9:07.4320.6.5
7thRuyton Girls School (Melbourne) 2[ crew ]9:21.9920.6.6

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:28.6921.1.3
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31.8521.1.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:35.0121.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43.3521.1.5
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:45.4521.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55.1421.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]6:37.2521.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.1921.2.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:54.2621.2.4
4thOtago Boys High School 1[ crew ]7:00.8721.2.2
5thChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:07.9421.2.6

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13.0122.1.3
2ndNelson College For Girls 1[ crew ]8:21.5022.1.2
3rdRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:28.3222.1.4
4thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:35.4222.1.6
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:59.6422.1.5
---Waitaki Girls High School 1[ crew ]DNF22.1.7
Heat 2[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:05.3722.2.1
2ndOtago Girls High School 1[ crew ]8:17.6522.2.6
3rdKings College 1[ crew ]8:21.7122.2.4
4thSt Margaret's College 1[ crew ]8:23.9022.2.7
5thWestern Heights High School 2[ crew ]8:53.1722.2.5
6thParaparaumu College 1[ crew ]9:10.2222.2.2
7thMacleans College 2[ crew ]9:17.3622.2.3
Heat 3[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:17.7522.3.3
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:31.5822.3.5
3rdAvondale College 1[ crew ]8:39.8222.3.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40.7822.3.4
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:12.6722.3.2
6thTauranga Girls College 3[ crew ]9:39.0422.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:01.8022.4.7
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:26.9122.4.1
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:32.3322.4.5
4thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:42.7322.4.2
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:54.8722.4.6
6thMarian College 1[ crew ]8:56.9222.4.4
7thTauranga Girls College 2[ crew ]9:29.1722.4.3
Heat 5[ race results ]
1stPiopio College 1[ crew ]8:23.8422.5.2
2ndCraighead Diocesan School 2[ crew ]8:25.0222.5.4
3rdColumba College 1[ crew ]8:27.0322.5.5
4thMacleans College 1[ crew ]8:33.5322.5.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:36.4922.5.3
6thCampion College 1[ crew ]8:36.9622.5.1
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:40.3222.5.7

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:34.3723.1.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:39.3623.1.5
3rdMacleans College 1[ crew ]6:42.4223.1.1
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:45.8123.1.8
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:48.5623.1.7
6thSt Jospehs Nudgee 1[ crew ]6:56.6923.1.2
7thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:02.1523.1.6
8thChrist's College 2[ crew ]7:07.8823.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:38.5223.2.3
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]6:40.2623.2.1
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:48.2523.2.5
4thChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:52.0423.2.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:00.9023.2.2
6thChrist's College 1[ crew ]7:01.8323.2.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.3823.2.4
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:14.5623.2.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:35.4324.1.3
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]7:39.1424.1.1
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]7:44.0724.1.7
4thBaradene College 1[ crew ]7:54.0624.1.6
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:54.0824.1.5
6thWentworth College 1[ crew ]8:06.4624.1.4
7thOnslow College 1[ crew ]8:09.4524.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27.4824.2.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:32.2124.2.7
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:42.2524.2.3
4thSt Kevin's College 1[ crew ]7:48.6524.2.6
5thWhanganui High School 1[ crew ]7:48.6924.2.5
6thVilla Maria College 1[ crew ]7:51.2624.2.4

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:41.8525.1.8
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:44.6125.1.7
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:51.6225.1.1
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:02.4525.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.9025.1.3
6thCromwell College 1[ crew ]8:19.4025.1.5
7thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]8:26.4125.1.2
8thKavanagh College 1[ crew ]8:36.8525.1.6
Heat 2[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:50.7325.2.1
2ndAshburton College 1[ crew ]7:54.8325.2.7
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:55.9925.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:57.1925.2.2
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:13.5225.2.4
6thWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:27.8225.2.6
7thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:08.7525.2.3
8thRangiora High School 1[ crew ]9:12.2925.2.8
Heat 3[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:39.0425.3.6
2ndBurnside High School 1[ crew ]7:55.2525.3.4
3rdNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:59.5925.3.5
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:03.8125.3.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.9925.3.7
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:28.1025.3.3
---St Kevin's College 1[ crew ]NRR25.3.2
Heat 4[ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]7:39.2525.4.4
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]7:50.8625.4.6
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:58.5325.4.1
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:04.5825.4.5
5thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:06.5325.4.3
6thRosehill College 1[ crew ]8:18.4025.4.2
7thNelson College For Girls 1[ crew ]8:42.7725.4.7

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaimea College 1[ crew ]7:20.8126.1.1
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:32.7226.1.4
3rdWakatipu High School 2[ crew ]7:37.6726.1.8
4thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:39.3726.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45.9026.1.6
6thSt Andrew's College 1[ crew ]7:52.3426.1.3
7thRosehill College 2[ crew ]8:05.2426.1.7
8thWellington College 2[ crew ]8:38.8026.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:25.4226.2.3
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:35.0126.2.7
3rdBurnside High School 1[ crew ]7:39.9826.2.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:45.1726.2.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:51.3326.2.2
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:55.8226.2.6
7thCromwell College 1[ crew ]8:01.6226.2.4
8thRangiora High School 2[ crew ]8:08.5326.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:09.2226.3.4
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:21.3526.3.1
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29.8826.3.6
4thTimaru Boys High School 1[ crew ]7:45.3626.3.5
5thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:52.1826.3.3
6thKings College 3[ crew ]8:00.8826.3.2
7thKings High School 1[ crew ]8:07.8526.3.8
8thSt Bede's College 4[ crew ]8:36.5526.3.7
Heat 4[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:24.9326.4.4
2ndSt Andrew's College 2[ crew ]7:31.8426.4.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.1926.4.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:34.5226.4.7
5thSt Peter's School 3[ crew ]7:47.6626.4.2
6thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:54.2026.4.3
7thSouthland Boys High School 2[ crew ]7:57.5626.4.5
8thWellington College 1[ crew ]8:57.4726.4.8
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:19.7726.5.4
2ndNelson College 1[ crew ]7:26.6226.5.6
3rdKings College 1[ crew ]7:35.5626.5.1
4thOtago Boys High School 1[ crew ]7:47.3026.5.5
5thTimaru Boys High School 2[ crew ]8:02.5526.5.3
6thSouthland Boys High School 3[ crew ]8:19.1026.5.7
---St Bede's College 3[ crew ]NRR26.5.2
Heat 6[ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]7:24.3426.6.4
2ndSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:32.0126.6.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:37.3526.6.8
4thKings College 2[ crew ]7:40.8726.6.7
5thSt Kevin's College 1[ crew ]7:44.2626.6.6
6thSt Bede's College 2[ crew ]7:57.6526.6.5
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:05.8826.6.1
8thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:17.9226.6.2

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]8:21.8427.1.2
2ndKavanagh College 1[ crew ]8:26.5727.1.8
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:28.9427.1.1
4thRosehill College 1[ crew ]9:01.6327.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:15.1127.1.5
6thQueen Margaret College 3[ crew ]9:22.8127.1.7
7thRosehill College 2[ crew ]9:31.2527.1.6
8thOnslow College 1[ crew ]9:42.1327.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWellington Girls College 1[ crew ]8:29.9427.2.2
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:38.3427.2.1
3rdColumba College 1[ crew ]8:50.4027.2.5
4thJames Hargest College 2[ crew ]8:54.6127.2.6
5thBethlehem College 1[ crew ]8:59.9027.2.7
6thMt Aspiring College 1[ crew ]9:01.9127.2.4
7thQueen Margaret College 1[ crew ]9:28.8827.2.3
8thMacleans College 1[ crew ]9:53.5027.2.8
Heat 3[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]8:29.3327.3.1
2ndDunstan High School 1[ crew ]8:36.0227.3.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:42.1427.3.6
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:49.2427.3.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:03.2127.3.2
6thKaiapoi High School 1[ crew ]9:09.4027.3.5
7thBurnside High School 1[ crew ]9:18.5227.3.4
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:36.6627.4.2
2ndWoodford House 1[ crew ]8:38.2227.4.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.7227.4.7
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:41.5127.4.5
5thAquinas College 1[ crew ]8:51.0427.4.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:52.8127.4.4
7thNelson College For Girls 1[ crew ]9:05.3627.4.3
Heat 5[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:38.7927.5.2
2ndIona College 1[ crew ]8:41.6427.5.4
3rdKavanagh College 2[ crew ]8:51.2727.5.1
4thMarian College 1[ crew ]8:56.7927.5.7
5thStratford High School 1[ crew ]9:08.5627.5.6
6thOtago Girls High School 1[ crew ]9:08.6227.5.5
7thQueens High School 1[ crew ]9:19.3227.5.3
Heat 6[ race results ]
1stCullinane College 1[ crew ]8:46.2127.6.6
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:59.8927.6.7
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:03.2327.6.3
4thWakatipu High School 1[ crew ]9:14.6527.6.4
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:19.5527.6.2
6thKavanagh College 3[ crew ]9:41.7927.6.5

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:42.0128.1.1
2ndSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:45.3528.1.3
3rdDilworth School 1[ crew ]7:56.8528.1.2
4thSt Andrew's College 1[ crew ]8:01.6428.1.5
5thSt Patrick's College 2[ crew ]8:08.8528.1.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:23.6828.1.4
7thSt Bede's College 1[ crew ]8:33.7828.1.7
8thWellington College 2[ crew ]8:38.5928.1.8
Heat 2[ race results ]
1stRangiora High School 1[ crew ]7:45.6328.2.5
2ndHutt Valley High School 1[ crew ]7:54.2028.2.2
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]7:56.0928.2.7
4thSt Thomas Of Canterbury 3[ crew ]8:05.5628.2.3
5thLindisfarne College 1[ crew ]8:10.0528.2.8
6thWellington College 1[ crew ]8:17.9128.2.4
7thWentworth College 1[ crew ]8:20.0528.2.6
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:31.8128.2.1
Heat 3[ race results ]
1stQueen Charlotte College 1[ crew ]7:51.2928.3.4
2ndRosehill College 1[ crew ]8:02.8928.3.5
3rdNelson College 1[ crew ]8:05.3128.3.2
4thNapier Boys High School 3[ crew ]8:09.6528.3.3
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:15.2128.3.7
6thJohn McGlashan College 2[ crew ]8:22.1328.3.6
7thSt Patrick's College 1[ crew ]8:23.2328.3.1
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48.9428.4.3
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:54.1428.4.4
3rdJohn McGlashan College 1[ crew ]7:57.7928.4.6
4thBurnside High School 1[ crew ]7:59.9228.4.5
5thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]8:09.8228.4.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:12.5928.4.1
---Rotorua Boys High School 2[ crew ]DNF28.4.7
Heat 5[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:37.0928.5.7
2ndTimaru Boys High School 2[ crew ]7:43.0828.5.3
3rdMarlborough Boys College 1[ crew ]7:51.2828.5.2
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:00.5628.5.1
5thJohn McGlashan College 3[ crew ]8:21.6428.5.6
6thListon College 1[ crew ]8:21.6828.5.5
7thCromwell College 1[ crew ]8:48.2728.5.4
Heat 6[ race results ]
1stSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:57.6728.6.1
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]8:05.6528.6.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:08.8028.6.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:11.5928.6.4
5thNelson College 2[ crew ]8:19.5528.6.7
6thAshburton College 1[ crew ]8:23.9828.6.2
---St Andrew's College 2[ crew ]DNF28.6.3

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:29.3829.1.7
2ndOtago Girls High School 1[ crew ]8:42.3729.1.6
3rdAvonside Girls High School 1[ crew ]8:44.7629.1.1
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:48.8329.1.3
5thPiopio College 1[ crew ]8:51.2129.1.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:07.9329.1.4
7thChristchurch Girls High School 1[ crew ]9:17.0629.1.2
8thTauranga Girls College 2[ crew ]9:52.8029.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:34.1129.2.6
2ndRangiora High School 1[ crew ]8:46.0829.2.8
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]8:47.5529.2.7
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55.1929.2.5
5thBurnside High School 2[ crew ]8:56.5729.2.2
6thRoncalli College 2[ crew ]9:09.3129.2.3
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:26.5729.2.4
8thWellington Girls College 1[ crew ]9:28.3629.2.1
Heat 3[ race results ]
1stBurnside High School 1[ crew ]8:27.3329.3.7
2ndSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:28.2029.3.4
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:37.7329.3.3
4thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:50.9429.3.2
5thVilla Maria College 1[ crew ]8:57.2829.3.6
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:03.3129.3.1
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:30.4029.3.8
8thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]10:20.4729.3.5
Heat 4[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]8:17.2129.4.7
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]8:44.1629.4.5
3rdMarlborough Girls College 2[ crew ]8:49.0529.4.2
4thColumba College 1[ crew ]8:55.1429.4.8
5thRangiora High School 2[ crew ]8:55.3129.4.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:13.2529.4.6
7thMarian College 1[ crew ]9:19.8429.4.1
8thTauranga Girls College 3[ crew ]9:33.2629.4.4

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:19.6430.1.3
2ndSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:32.4930.1.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:33.7330.1.5
4thSt Andrew's College 1[ crew ]7:41.4930.1.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:59.2230.1.2
6thWellington College 1[ crew ]8:13.9730.1.6
7thOtago Boys High School 1[ crew ]8:36.8130.1.4
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:14.9230.2.3
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:23.3730.2.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:42.7730.2.7
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:47.4030.2.5
5thCromwell College 1[ crew ]7:54.1130.2.6
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:11.8430.2.4
Heat 3[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:10.6130.3.3
2ndRoncalli College 1[ crew ]7:22.5330.3.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34.7130.3.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.5530.3.7
5thChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:55.5130.3.6
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:05.8130.3.5
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19.2830.4.7
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:21.6030.4.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:24.2330.4.6
4thSt Bede's College 2[ crew ]7:50.3830.4.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:54.3430.4.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:52.1230.4.5

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:14.1131.1.2
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:24.2231.1.4
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:35.0531.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.3631.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:52.8631.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:09.2931.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23.3631.2.2
3rdVilla Maria College 1[ crew ]7:26.3731.2.5
4thNelson College For Girls 1[ crew ]7:36.4231.2.3
5thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:58.9231.2.6

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:54.9332.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:55.4032.1.2
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:55.6332.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:59.5532.1.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:06.8632.1.8
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:17.7932.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:27.8232.1.6
8thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:52.9632.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.9332.2.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:02.9032.2.7
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:05.4632.2.1
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:08.2732.2.8
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:11.4132.2.4
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:13.3732.2.3
7thOnslow College 1[ crew ]7:24.6432.2.6
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR32.2.2
Heat 3[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57.9332.3.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00.0132.3.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.6432.3.3
4thChrist's College 1[ crew ]7:03.7232.3.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:12.9532.3.5
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:17.1932.3.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:43.8832.3.7

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:24.5033.1.6
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:28.5533.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]8:40.6633.1.5
4thColumba College 1[ crew ]8:46.6833.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:07.7033.1.7
6thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:12.8133.1.4
---Nga Tawa Diocesan School 1[ crew ]NRR33.1.1
Heat 2[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:06.0133.2.6
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:21.8033.2.3
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:36.7833.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:38.4333.2.7
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:51.1233.2.4
6thWentworth College 1[ crew ]9:08.0633.2.5
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:20.4433.3.4
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:23.1933.3.7
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:39.5233.3.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.7733.3.5
5thVilla Maria College 1[ crew ]9:01.2033.3.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:26.0633.3.6
Heat 4[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:18.4533.4.6
2ndSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:31.3833.4.2
3rdOnslow College 1[ crew ]8:32.6733.4.7
4thMacleans College 2[ crew ]8:37.8433.4.4
5thParaparaumu College 1[ crew ]9:00.3033.4.5
6thKings College 1[ crew ]9:07.8133.4.3

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:58.9334.1.1
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:16.4934.1.2
3rdAshburton College 1[ crew ]7:23.4134.1.8
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:28.1834.1.4
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:30.0934.1.5
6thWentworth College 1[ crew ]7:36.7034.1.7
7thTimaru Boys High School 2[ crew ]7:43.4434.1.3
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:04.4134.1.6
Heat 2[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:21.5734.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22.0734.2.2
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:22.8734.2.5
4thNelson College 1[ crew ]7:31.9634.2.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41.6834.2.7
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:44.9734.2.3
7thSt Kevin's College 1[ crew ]7:49.3734.2.1
---Otago Boys High School 1[ crew ]RMV34.2.8
Heat 3[ race results ]
1stMt Aspiring College 1[ crew ]7:17.0534.3.2
2ndKings College 1[ crew ]7:23.0734.3.1
3rdNelson College 2[ crew ]7:24.2034.3.5
4thSt Kevin's College 2[ crew ]7:32.9634.3.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.0434.3.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:54.3734.3.7
7thBurnside High School 1[ crew ]8:05.5034.3.8
---St Peter's School 1[ crew ]EXC34.3.4

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59.6335.1.4
2ndNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:04.9835.1.2
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:31.2635.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32.5435.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:36.3635.1.1
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:41.6935.1.6
---St Kevin's College 2[ crew ]NRR35.1.7
Heat 2[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:49.7035.2.7
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:49.7435.2.8
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:01.2535.2.5
4thWellington Girls College 1[ crew ]8:08.4035.2.1
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:13.3735.2.4
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:16.6635.2.2
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:40.7335.2.6
8thCromwell College 1[ crew ]8:47.5435.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:45.1635.3.6
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]7:47.4435.3.2
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]7:57.1535.3.1
4thAshburton College 1[ crew ]8:02.8335.3.8
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:05.3735.3.4
6thSt Kevin's College 1[ crew ]8:12.3835.3.3
7thNelson College For Girls 1[ crew ]8:26.9335.3.7
8thWellington Girls College 2[ crew ]8:45.5635.3.5

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:23.4336.1.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24.4036.1.4
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]6:34.1836.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34.8736.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:38.2436.1.1
6thOnslow College 1[ crew ]6:49.9836.1.2
7thWellington College 1[ crew ]6:57.8736.1.7
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.8236.2.1
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24.3136.2.5
3rdSt Bede's College 1[ crew ]6:28.6036.2.4
4thChrist's College 1[ crew ]6:29.3936.2.6
5thKings College 1[ crew ]6:42.5836.2.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:42.7936.2.3
7thWhanganui High School 1[ crew ]6:49.0436.2.7

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:22.2037.1.3
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:27.0837.1.4
3rdRoncalli College 1[ crew ]7:30.0737.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:40.4637.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:56.0937.1.1
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59.8437.1.2
7thOtago Girls High School 1[ crew ]8:18.5537.1.7
Heat 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.3337.2.6
2ndVilla Maria College 1[ crew ]7:41.1937.2.1
3rdCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:54.3637.2.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:05.3737.2.4
5thMarian College 1[ crew ]8:09.1737.2.5
6thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:20.0137.2.7
7thParaparaumu College 1[ crew ]8:42.9437.2.3
Heat 3[ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]7:33.9037.3.3
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]7:37.5837.3.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:39.3937.3.1
4thRuyton Girls School (Melbourne) 1[ crew ]7:55.7837.3.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58.2737.3.2
6thOnslow College 1[ crew ]8:03.0537.3.6
---Whanganui High School 1[ crew ]NRR37.3.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:53.2638.1.6
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:05.2938.1.5
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:13.6738.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:25.5838.1.2
5thMt Aspiring College 1[ crew ]7:28.2438.1.4
6thKings College 1[ crew ]7:30.2338.1.1
7thWellington College 1[ crew ]7:43.3638.1.8
8thCromwell College 1[ crew ]7:59.7938.1.7
Heat 2[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]6:48.0238.2.2
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:01.2338.2.1
3rdSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:06.8638.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.8438.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:21.4538.2.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30.3838.2.8
7thSt Andrew's College 1[ crew ]7:35.3638.2.7
8thACG Strathallan College 1[ crew ]7:38.1438.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]6:59.1438.3.2
2ndTawa College 1[ crew ]7:03.1938.3.4
3rdSt Patrick's College 1[ crew ]7:09.0638.3.7
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:14.5138.3.1
5thJohn McGlashan College 1[ crew ]7:17.6138.3.8
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:22.7438.3.5
7thWakatipu High School 1[ crew ]7:34.1338.3.6
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:41.4138.3.3

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:05.6239.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:15.0139.1.4
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:22.1839.1.7
4thSt Margaret's College 2[ crew ]7:28.7639.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.0439.1.2
6thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]7:49.2939.1.1
7thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:51.7939.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:09.9939.2.2
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]7:14.4939.2.6
3rdRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:17.1739.2.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:28.3639.2.4
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]7:34.3739.2.5
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:05.0039.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09.6740.1.5
2ndMacleans College 1[ crew ]7:13.7740.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:13.9140.1.3
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:25.6140.1.7
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:46.8740.1.1
6thCromwell College 1[ crew ]7:56.2740.1.4
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:49.7240.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.7540.2.5
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:15.5140.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.1140.2.1
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:20.2740.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:27.7140.2.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:37.3240.2.2
7thWellington College 1[ crew ]7:53.4040.2.4
Heat 3[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]7:05.5840.3.6
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30.2440.3.2
3rdRoncalli College 1[ crew ]7:35.1240.3.7
4thDunstan High School 1[ crew ]7:44.0640.3.3
5thSt Bede's College 2[ crew ]7:44.6140.3.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:00.6440.3.5
Heat 4[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:11.7540.4.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:19.2640.4.4
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:26.0440.4.3
4thOtago Boys High School 1[ crew ]7:43.7040.4.6
5thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:45.1340.4.7
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:45.9440.4.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:56.3241.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:18.0341.1.1
3rdWellington Girls College 4[ crew ]8:25.0541.1.4
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:25.9341.1.6
5thOnslow College 1[ crew ]8:40.0641.1.8
6thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:44.9041.1.7
7thOtago Girls High School 2[ crew ]8:55.0241.1.3
---Paraparaumu College 1[ crew ]NRR41.1.2
Heat 2[ race results ]
1stOtago Girls High School 1[ crew ]8:15.8141.2.6
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:19.7241.2.8
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29.5641.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:36.4441.2.2
5thRuyton Girls School (Melbourne) 1[ crew ]8:40.2441.2.4
6thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:44.5641.2.1
7thWhanganui High School 2[ crew ]8:45.7541.2.7
8thTrident High School 1[ crew ]8:51.8641.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]8:24.3241.3.1
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:27.3541.3.5
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:29.6541.3.8
4thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:35.5441.3.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:41.3941.3.2
6thBurnside High School 1[ crew ]8:50.2141.3.4
7thAvonside Girls High School 2[ crew ]8:53.8041.3.7
8thWellington Girls College 3[ crew ]9:08.6541.3.3
Heat 4[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:25.6741.4.3
2ndKings College 1[ crew ]8:36.4841.4.6
3rdAshburton College 1[ crew ]8:36.8441.4.5
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:38.4641.4.2
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:41.6041.4.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:53.0641.4.1
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:15.6741.4.8
8thVilla Maria College 1[ crew ]9:29.6541.4.7
Heat 5[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:40.0441.5.3
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41.4141.5.4
3rdColumba College 1[ crew ]8:43.1741.5.1
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:55.9441.5.2
5thWellington Girls College 2[ crew ]8:56.5841.5.7
6thMarlborough Girls College 1[ crew ]9:02.8441.5.5
7thMarian College 1[ crew ]9:23.3541.5.6
---Cambridge High School 2[ crew ]SCR41.5.2
Heat 6[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:25.1741.6.4
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]8:36.4741.6.3
3rdRoncalli College 1[ crew ]8:38.8541.6.5
4thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:41.2041.6.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42.5241.6.7
6thKings College 2[ crew ]8:55.5041.6.2
7thWellington Girls College 1[ crew ]9:19.3641.6.6
8thWaitaki Girls High School 1[ crew ]10:18.8041.6.8

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:10.0942.1.6
2ndNelson College 1[ crew ]7:16.2442.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:19.5442.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:24.1042.1.2
5thSt Andrew's College 1[ crew ]7:31.4342.1.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:34.1642.1.7
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34.2642.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:23.8342.2.1
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:30.8842.2.7
3rdOtago Boys High School 1[ crew ]7:34.6542.2.5
4thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:52.1642.2.4
5thRangiora High School 1[ crew ]8:00.9242.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:11.4042.2.2
7thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]8:24.8842.2.3
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.3142.3.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36.0042.3.7
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]7:37.5742.3.3
4thKings College 2[ crew ]7:50.8842.3.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56.7142.3.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:14.3942.3.4

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:51.5343.1.4
2ndVilla Maria College 1[ crew ]9:03.7943.1.1
3rdBaradene College 1[ crew ]9:13.3443.1.6
5thKings College 1[ crew ]9:28.8643.1.3
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]10:02.7743.1.5
7thTauranga Girls College 1[ crew ]10:43.1143.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:57.4643.2.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:29.8143.2.1
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]9:45.6443.2.3
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:49.0043.2.7
5thSt Margaret's College 2[ crew ]9:52.0143.2.6
6thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]9:59.0043.2.4
7thParaparaumu College 1[ crew ]11:00.5243.2.2
---Wakatipu High School 1[ crew ]SCR43.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]9:36.4743.3.2
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:38.8243.3.3
3rdNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]10:03.0943.3.6
4thPukekohe High School 1[ crew ]10:20.1143.3.1
5thWellington Girls College 1[ crew ]10:30.8843.3.4
6thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]10:37.1943.3.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]rele43.3.5

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]6:05.8244.1.5
2ndWakatipu High School 1[ crew ]6:11.0144.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]6:25.8444.1.7
4thDunstan High School 1[ crew ]6:29.4044.1.1
5thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]6:48.2944.1.2
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:51.1344.1.6
---Otago Boys High School 1[ crew ]DNF44.1.4
Heat 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:05.5944.2.7
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:07.8844.2.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:13.8244.2.1
4thTimaru Boys High School 1[ crew ]6:24.0744.2.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:32.9044.2.5
6thChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:47.2344.2.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]6:49.6544.2.4
Heat 3[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]5:49.6244.3.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:14.4444.3.3
3rdNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]6:15.0944.3.4
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]6:35.5944.3.7
5thSt Bede's College 1[ crew ]6:40.8344.3.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46.4244.3.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]4:20.9745.1.1
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]4:33.2845.1.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]4:33.4645.1.4
4thJohn Paul College 2[ crew ]4:41.6545.1.5
5thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]4:41.9145.1.7
6thTrident High School 1[ crew ]4:48.5745.1.2
7thPukekohe High School 1[ crew ]4:58.4645.1.3
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]5:20.6645.1.8
Heat 2[ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]4:22.0845.2.5
2ndRosehill College 1[ crew ]4:28.9745.2.2
3rdQueen Charlotte College 1[ crew ]4:31.0145.2.3
4thSouthland Girls High School 2[ crew ]4:47.0845.2.1
5thWestern Heights High School 2[ crew ]4:57.8745.2.4
6thDunstan High School 1[ crew ]5:02.2645.2.8
7thSt Kevin's College 2[ crew ]5:23.8945.2.7
8thWhanganui Girls College 2[ crew ]5:28.2745.2.6
Heat 3[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]4:33.9645.3.6
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]4:36.5845.3.4
3rdBaradene College 1[ crew ]4:45.7445.3.5
4thTauranga Girls College 1[ crew ]4:54.5645.3.3
5thRosehill College 2[ crew ]4:58.4345.3.2
6thWaitaki Girls High School 2[ crew ]5:14.7745.3.1
7thCromwell College 1[ crew ]5:16.4345.3.7
8thSouthland Girls High School 1[ crew ]5:28.8645.3.8
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]4:37.4945.4.5
2ndRoncalli College 1[ crew ]4:41.6045.4.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]4:47.2245.4.6
4thWaitaki Girls High School 1[ crew ]4:51.0445.4.2
5thWakatipu High School 2[ crew ]5:10.5945.4.1
6thOtago Girls High School 1[ crew ]5:23.3745.4.3
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]5:31.1345.4.7
Heat 5[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]4:50.8045.5.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]4:51.2245.5.4
3rdCraighead Diocesan School 1[ crew ]4:52.1745.5.8
4thTauranga Girls College 2[ crew ]4:55.5445.5.7
5thSamuel Marsden Collegiate School 1[ crew ]5:01.6945.5.1
6thCambridge High School 1[ crew ]5:03.3745.5.3
7thWakatipu High School 1[ crew ]5:03.7745.5.6
8thKavanagh College 2[ crew ]5:40.1645.5.2
Heat 6[ race results ]
1stAshburton College 1[ crew ]4:46.4845.6.6
2ndHillcrest High School 1[ crew ]4:51.2245.6.7
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]4:56.0245.6.3
4thBurnside High School 1[ crew ]5:02.9245.6.8
5thSt Margaret's College 1[ crew ]5:11.8445.6.1
6thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]5:14.8645.6.2
7thWellington Girls College 2[ crew ]5:19.0145.6.5
8thTe Kauwhata College 2[ crew ]6:07.7045.6.4
Heat 7[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]4:55.2145.7.7
2ndWellington Girls College 1[ crew ]5:02.4445.7.2
3rdColumba College 1[ crew ]5:04.9745.7.3
4thKavanagh College 1[ crew ]5:08.8745.7.8
5thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]5:09.4845.7.5
6thTauranga Girls College 3[ crew ]5:17.4145.7.6
7thRangiora High School 1[ crew ]5:45.9145.7.4
8thCromwell College 2[ crew ]6:11.5045.7.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]4:10.3646.1.5
2ndWaimea College 1[ crew ]4:16.4246.1.7
3rdWhanganui High School 1[ crew ]4:18.4546.1.1
4thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]4:26.3046.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]4:28.9646.1.4
6thSt Bede's College 1[ crew ]4:39.4346.1.2
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]4:59.7346.1.3
8thKavanagh College 2[ crew ]5:12.7346.1.8
Heat 2[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]4:17.9146.2.1
2ndMt Aspiring College 1[ crew ]4:27.5146.2.3
3rdWaiuku College 1[ crew ]4:28.2746.2.6
4thWentworth College 1[ crew ]4:33.3946.2.5
5thSt Andrew's College 2[ crew ]4:34.8946.2.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]4:43.1746.2.2
7thKings High School 1[ crew ]5:01.9546.2.4
Heat 3[ race results ]
1stSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]4:19.2246.3.2
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]4:24.9146.3.5
3rdSouthland Boys High School 2[ crew ]4:25.7046.3.7
4thWellington College 1[ crew ]4:32.1446.3.4
5thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]4:38.8146.3.1
6thKings College 3[ crew ]4:41.1846.3.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]4:48.7246.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]4:13.9446.4.1
2ndMana College 1[ crew ]4:18.8546.4.6
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]4:20.0446.4.4
4thKings College 2[ crew ]4:20.3546.4.2
5thDunstan High School 2[ crew ]4:20.7046.4.3
6thWaimea College 2[ crew ]4:36.7046.4.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]4:44.0946.4.5
Heat 5[ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]4:17.0346.5.1
2ndRoncalli College 1[ crew ]4:20.9546.5.7
3rdKings College 1[ crew ]4:29.2346.5.2
4thAquinas College 1[ crew ]4:32.5046.5.4
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]4:37.5846.5.5
6thSt Kevin's College 1[ crew ]4:51.6946.5.6
---Francis Douglas Memorial College 1[ crew ]DNF46.5.3
Heat 6[ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]4:14.3246.6.2
2ndAshburton College 1[ crew ]4:17.8546.6.1
3rdMarlborough Boys College 1[ crew ]4:24.9146.6.6
4thRosehill College 1[ crew ]4:25.7746.6.7
5thJohn McGlashan College 1[ crew ]4:26.9346.6.4
6thSt Peter's School 2[ crew ]4:36.9746.6.3
7thSt Andrew's College 1[ crew ]4:43.7746.6.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]3:34.0447.1.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]3:35.9647.1.3
3rdCraighead Diocesan School 1[ crew ]3:42.1247.1.5
4thSt Kevin's College 1[ crew ]3:43.1247.1.6
5thBaradene College 1[ crew ]3:46.9447.1.4
6thWentworth College 1[ crew ]3:58.0447.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]3:42.2747.2.3
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]3:47.2647.2.2
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]3:49.9447.2.4
4thVilla Maria College 1[ crew ]3:51.8247.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]3:56.1247.2.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Jospehs Nudgee 1[ crew ]3:00.8348.1.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]3:01.3548.1.2
3rdMarlborough Boys College 1[ crew ]3:03.9848.1.5
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]3:05.6848.1.1
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]3:07.5648.1.4
6thChrist's College 2[ crew ]3:13.1748.1.8
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]3:16.4048.1.3
8thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]3:24.7148.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]3:03.4448.2.2
2ndChrist's College 1[ crew ]3:05.1948.2.7
3rdMacleans College 1[ crew ]3:08.2048.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]3:12.1448.2.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]3:25.5148.2.6
6thChristchurch Boys High School 1[ crew ]3:29.7248.2.1
7thSt Bede's College 1[ crew ]3:36.3948.2.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA