NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
New Plymouth Girls High School's approved colours
#53: New Plymouth Girls High School


Aon NZ

MAADI™

Regatta results

logo  
 

2015 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2023 Aon Maadi Regatta NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2015 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta results, filtered to show races with schools from the Southland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

C Final [ race results ]
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:48.951.3.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:03.365.1.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:47.576.2.7
C Final [ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]8:05.706.3.7
---Wakatipu High School 2[ crew ]DNS6.3.5
D Final [ race results ]
5thJames Hargest College 2[ crew ]8:11.186.4.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]6:54.047.2.2

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:30.738.1.1
B Final [ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:25.988.2.4
C Final [ race results ]
8thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:04.718.3.8

Event 10 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]7:09.1210.1.7
8thWakatipu High School 2[ crew ]7:15.2210.1.8

Event 15 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]6:32.3315.1.1

Event 16 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:08.8116.2.5

Event 17 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]6:54.8517.1.8
B Final [ race results ]
7thJames Hargest College 1[ crew ]7:11.0117.2.4

Event 18 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
7thJames Hargest College 1[ crew ]7:22.3518.2.7

Event 20 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]8:03.7220.2.3

Event 21 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:05.8521.2.5
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:14.2921.2.7

Event 22 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]8:07.1622.1.3
C Final [ race results ]
6thSouthland Girls High School 3[ crew ]9:11.2422.3.3
---Wakatipu High School 1[ crew ]NRR22.3.5
D Final [ race results ]
1stVerdon College 1[ crew ]9:01.1722.4.7

Event 28 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

D Final [ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:47.3028.4.6

Event 29 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:56.8429.1.3
C Final [ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]9:23.1129.3.1
D Final [ race results ]
5thVerdon College 1[ crew ]9:41.2429.4.1

Event 30 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:24.9830.2.6
---Wakatipu High School 1[ crew ]NRR30.2.7
E Final [ race results ]
2ndJames Hargest College 2[ crew ]8:21.2430.5.2

Event 35 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:43.0035.1.1

Event 36 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:05.6136.2.7

Event 39 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]7:48.2039.1.6
B Final [ race results ]
8thJames Hargest College 1[ crew ]8:15.2739.2.8

Event 40 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:15.1240.1.4
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:18.2740.1.6

Event 42 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:24.2242.1.6

Event 43 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stSouthland Girls High School 2[ crew ]8:02.0043.2.4
C Final [ race results ]
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:27.4443.3.3
D Final [ race results ]
4thSouthland Girls High School 3[ crew ]8:33.6943.4.8
E Final [ race results ]
3rdJames Hargest College 1[ crew ]8:52.2543.5.1

Event 45 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]8:06.9345.1.2

Event 48 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

C Final [ race results ]
3rdJames Hargest College 1[ crew ]8:57.8648.3.4

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]7:55.566.1.7

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]6:57.437.1.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:25.298.1.3
Semi-final 2[ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]8:29.748.2.7

Event 16 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:59.5516.2.8

Event 17 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:01.2417.2.7

Event 21 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]7:19.1321.1.2
Semi-final 2[ race results ]
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:28.7921.2.1

Event 22 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]8:39.9722.1.5

Event 29 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:58.9729.2.4

Event 30 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]8:17.3030.1.8
7thWakatipu High School 1[ crew ]8:21.4930.1.7

Event 35 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]8:36.3435.1.3

Event 36 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
7thWakatipu High School 1[ crew ]7:27.7836.2.8

Event 39 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]7:34.0039.1.4
Semi-final 2[ race results ]
8thJames Hargest College 1[ crew ]7:48.8739.2.1

Event 40 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]6:57.6140.2.5
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:00.8540.2.3

Event 42 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:17.3642.1.3

Event 43 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:36.9043.1.5

Event 45 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:42.8745.2.6
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
3rdWakatipu High School 2[ crew ]8:25.541.1.7
5thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:42.241.1.5

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:33.857.1.1
Repechage 3[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:17.797.3.5

Event 10 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:40.3810.1.3
Repechage 2[ race results ]
3rdWakatipu High School 2[ crew ]7:44.0710.2.3

Event 15 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]6:51.6715.2.2

Event 16 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:43.2716.2.6

Event 17 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:36.4117.1.2
Repechage 2[ race results ]
5thWakatipu High School 2[ crew ]7:42.0317.2.7
Repechage 3[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:21.8817.3.6

Event 18 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]8:02.7918.1.5

Event 20 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thWakatipu High School 1[ crew ]9:01.9220.1.2

Event 22 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results ]
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:36.4022.3.1

Event 27 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
5thJames Hargest College 2[ crew ]7:46.0427.1.2

Event 29 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stVerdon College 1[ crew ]8:31.9429.2.6
4thWakatipu High School 2[ crew ]9:01.0629.2.4

Event 30 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
3rdJames Hargest College 2[ crew ]7:50.6430.2.2

Event 35 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:56.2335.2.5

Event 36 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:07.0036.1.6

Event 39 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:35.4839.2.7

Event 40 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 3[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]6:54.2040.3.5

Event 42 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:07.5342.1.3

Event 43 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]8:19.9443.1.1

Event 45 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:51.0245.2.4
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:45.911.1.3
Heat 2[ race results ]
6thWakatipu High School 2[ crew ]8:04.901.2.7
Heat 5[ race results ]
5thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:12.361.5.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:11.035.2.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:48.566.1.5
Heat 2[ race results ]
4thWakatipu High School 2[ crew ]7:58.546.2.2
Heat 5[ race results ]
4thJames Hargest College 2[ crew ]8:07.086.5.3
Heat 6[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]8:07.636.6.7

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]6:55.617.1.6
Heat 5[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:02.677.5.3

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 2[ crew ]8:44.668.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]8:36.878.2.7
Heat 4[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]8:28.838.4.3
Heat 5[ race results ]
---James Hargest College 1[ crew ]SCR8.5.4

Event 10 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWakatipu High School 2[ crew ]7:23.4610.1.2
Heat 2[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:19.5810.2.7

Event 15 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]6:35.7015.2.6

Event 16 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:06.5316.2.3

Event 17 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWakatipu High School 2[ crew ]7:12.9417.1.7
Heat 2[ race results ]
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:17.9917.2.1
Heat 3[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]6:56.6717.3.6

Event 18 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:15.3018.1.7

Event 20 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWakatipu High School 1[ crew ]8:12.2020.1.7

Event 21 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:05.3321.1.5
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:12.8921.1.2

Event 22 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSouthland Girls High School 2[ crew ]8:09.9422.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdVerdon College 1[ crew ]8:37.2822.2.6
Heat 3[ race results ]
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:04.2722.3.1
Heat 6[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 3[ crew ]8:41.1822.6.6
Heat 8[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:38.9922.8.3

Event 27 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---James Hargest College 1[ crew ]DNS27.1.7
Heat 2[ race results ]
5thJames Hargest College 2[ crew ]7:52.2927.2.8

Event 28 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:34.9528.1.8
Heat 6[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:49.0428.6.2

Event 29 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]8:32.7729.1.2
Heat 4[ race results ]
5thWakatipu High School 2[ crew ]8:53.3029.4.5
Heat 7[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]8:16.3929.7.4
6thVerdon College 1[ crew ]8:42.8129.7.6

Event 30 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:43.8430.1.7
6thJames Hargest College 2[ crew ]7:45.2630.1.5
Heat 4[ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:32.3630.4.2
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:33.0430.4.5

Event 35 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:50.2935.4.8

Event 36 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 5[ race results ]
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:11.8636.5.2

Event 39 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:19.0039.2.2
Heat 4[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:46.4439.4.4

Event 40 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdJames Hargest College 1[ crew ]6:54.1940.2.6
Heat 3[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]6:48.1740.3.1

Event 41 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
---Wakatipu High School 1[ crew ]EXC41.2.2

Event 42 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:13.6442.3.5

Event 43 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSouthland Girls High School 3[ crew ]8:02.3443.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]7:44.2543.2.5
Heat 4[ race results ]
6thJames Hargest College 1[ crew ]8:20.1443.4.4
Heat 5[ race results ]
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:57.2143.5.1

Event 45 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:52.8145.3.2

Event 48 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 6[ race results ]
2ndJames Hargest College 1[ crew ]8:33.7748.6.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other mad15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Southland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other mad15 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA