NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Burnside High School's approved colours
#7: Burnside High School


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2005 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2021 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2005 North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:05:621.1.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:931.1.5
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:33:251.1.4
B Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:28:421.2.4
3rdAquinas College 1[ crew ]7:31:271.2.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:34:731.2.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:00:551.2.8

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:11:702.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:312.1.7
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:36:412.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:46:632.1.6
7thCambridge High School 3[ crew ]8:48:062.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:10:302.2.8
8thCambridge High School 1[ crew ]9:20:902.2.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:953.1.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:43:643.1.4
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:48:863.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:03:913.1.2

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37:994.1.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:42:004.1.7
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:48:214.1.8
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:734.1.3
8thFraser High School 1[ crew ]6:58:814.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR4.2.1
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR4.2.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:58:215.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:59:085.1.5
4thOtumoetai College 2[ crew ]7:01:285.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:12:825.1.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:21:005.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:18:205.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:30:115.2.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:43:855.2.7
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:07:465.2.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05:296.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:42:476.1.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48:196.1.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:527.1.2
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:39:917.1.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:42:497.1.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:51:287.1.8
6thTauranga Girls College 2[ crew ]7:58:917.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:59:307.1.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:07:207.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
4thFraser High School 1[ crew ]8:19:117.2.6

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:00:298.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19:688.1.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]7:21:938.1.8
5thTrident High School 1[ crew ]7:30:178.1.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]7:30:508.1.6
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:37:368.1.1

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:01:449.1.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:11:499.1.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:13:589.1.3

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:24:2610.1.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:28:8710.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:44:2510.1.1
6thJohn Paul College 1[ crew ]6:48:9210.1.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:24:9011.1.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:8011.1.6
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:55:7111.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]7:56:0411.1.7
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:18:6211.1.8

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:07:4912.1.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:14:7412.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:16:5512.1.3
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27:7512.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:30:1712.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:41:5512.2.4
5thAquinas College 1[ crew ]7:43:8012.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:46:1612.2.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:58:1312.2.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:41:8913.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:01:9413.1.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:10:6213.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:05:5613.2.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:27:8613.2.2

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46:2214.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:50:2914.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59:3014.1.6
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:00:5114.1.1
8thCambridge High School 2[ crew ]7:23:1914.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
7thCambridge High School 1[ crew ]7:27:8614.2.1
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:42:4714.2.8

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:27:1115.1.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:29:7015.1.3
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:32:0015.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43:5415.1.7
7thCambridge High School 1[ crew ]6:50:6215.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:42:1115.2.3
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__15.2.1

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:45:8316.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:55:6116.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:56:6016.1.6
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:12:9116.1.3
6thAquinas College 1[ crew ]8:14:7316.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]8:19:6116.1.7
8thCambridge High School 1[ crew ]8:31:3716.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stMount Maunganui College 1[ crew ]8:12:7416.2.5
2ndAquinas College 2[ crew ]8:21:4216.2.8
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:24:1716.2.3
4thBethlehem College 2[ crew ]8:25:5416.2.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:30:2716.2.7

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]6:40:8517.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:44:9717.1.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:49:8617.1.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03:5317.1.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:06:0617.1.2
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:06:6617.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:19:6317.1.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:32:9918.1.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:35:7918.1.4
6thSt Peter's School 1[ crew ]6:51:6718.1.1

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:13:0719.1.3
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:21:3719.1.2
6thKatikati College 1[ crew ]8:27:3019.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]8:28:8419.1.1
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:40:8619.1.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:57:5920.1.3
2ndBethlehem College 2[ crew ]8:01:8220.1.4
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:19:6720.1.7
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:21:1020.1.8
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23:2420.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]8:10:2720.2.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:18:0120.2.6
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:21:2020.2.4
5thTrident High School 1[ crew ]8:29:0520.2.3

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:12:6421.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:32:3121.1.2
5thMount Maunganui College 1[ crew ]7:39:3921.1.3
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:54:9421.1.7
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:56:3121.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:52:2021.2.5
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:58:1821.2.3
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:00:4321.2.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:27:2421.2.1

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:30:0322.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:41:2322.1.5
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42:1122.1.3
6thFraser High School 1[ crew ]7:00:1322.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26:9322.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:08:7923.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:12:3023.1.1
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:14:3323.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:25:3723.2.2
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:37:5723.2.4
7thFraser High School 1[ crew ]8:48:8323.2.7

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:38:3024.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:49:2324.1.5
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:59:8824.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:09:2324.2.1
Scratched crews (Finals) 
SCROTUM 2[ crew ]_:__:__24.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:08:5425.1.5
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:21:4525.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:37:2125.1.2
6thAquinas College 1[ crew ]7:46:1625.1.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52:5526.1.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59:1926.1.1
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:3026.1.3
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:6626.1.6
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17:4226.2.5
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:33:6326.2.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:40:2227.1.3
3rdKatikati College 1[ crew ]7:42:5827.1.5
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:23:5027.2.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:49:2027.2.1

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:46:5428.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:55:9328.1.6
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:04:2828.1.3
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:20:0528.1.8
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:25:4328.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:09:2228.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:3028.2.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:46:3729.1.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:57:0829.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:58:8929.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:02:3629.1.5
7thMount Maunganui College 1[ crew ]8:08:8929.1.7
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:4629.1.2

Event 30 Boys under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:36:6830.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41:7830.1.6
4thCambridge High School 1[ crew ]6:51:4030.1.8

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:12:5631.1.1
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:16:5231.1.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23:1131.1.4
Scratched crews (Finals) 
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__31.1.5

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]6:54:9132.1.5
3rdBethlehem College 2[ crew ]6:57:7732.1.3
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:13:8632.1.1
5thWhakatane High School 1[ crew ]7:15:8432.1.6
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32:5332.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:24:9532.2.5
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:33:6932.2.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:41:2732.2.8

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:39:2933.1.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:46:1633.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:00:8233.1.7
6thAquinas College 1[ crew ]8:06:3133.1.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:08:0233.1.1
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:08:8933.1.2
B Final [ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:18:7333.2.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:19:0633.2.7

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:0134.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14:9134.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:25:6734.1.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26:9434.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:38:6934.1.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:44:8434.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:36:6334.2.4
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:51:7734.2.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:59:8434.2.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:09:4534.2.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:12:6934.2.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:17:2335.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:27:5535.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]6:36:5135.1.8
7thTauranga Boys College 2[ crew ]6:41:7835.1.5
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:56:6135.1.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:14:1336.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:49:7236.1.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:03:7336.1.2
7thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:25:5436.1.1

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:58:3437.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:25:3737.1.2
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:37:7237.1.7
8thTrident High School 1[ crew ]8:50:9137.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:27:5237.2.3
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:32:4037.2.6
4thAquinas College 1[ crew ]8:43:9437.2.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:45:4237.2.5
6thCambridge High School 2[ crew ]9:05:9137.2.8

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:50:9638.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:54:8638.1.7
4thJohn Paul College 1[ crew ]6:55:4138.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:02:2738.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:04:4738.1.1
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:04:8038.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:13:4838.2.4
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:19:1938.2.3

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:29:0139.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:35:9939.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:45:1639.1.7
6thWhakatane High School 1[ crew ]7:54:1139.1.1
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:58:8939.1.8
B Final [ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:56:2139.2.6
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:4939.2.2
8thBethlehem College 1[ crew ]8:38:4539.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:27:9240.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:29:9540.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]7:39:5140.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:47:8640.1.7
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52:9740.1.3
B Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:54:8340.2.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:08:5640.2.6
Scratched crews (Finals) 
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__40.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:47:3141.1.3
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:55:8341.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:2641.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05:6641.1.1
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:10:6041.1.7
B Final [ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]8:12:3041.2.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:16:4741.2.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:32:8441.2.6
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:35:9741.2.3
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:41:0841.2.1

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:31:4942.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:34:4042.1.4
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:35:0642.1.6
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:54:6742.1.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:02:7442.1.1
B Final [ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]7:48:5742.2.5
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:53:9542.2.7
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:2342.2.8
5thOtumoetai College 2[ crew ]8:03:3442.2.2
6thRotorua Boys High School 3[ crew ]8:07:1342.2.4

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:05:2043.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:12:3943.1.7
6thHamilton Boys High School 4[ crew ]6:26:9543.1.6
7thHauraki Plains College 1[ crew ]6:28:1643.1.1
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:39:1443.1.8

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:57:2744.1.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:03:5344.1.5
6thMount Maunganui College 1[ crew ]7:24:8444.1.1
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39:1744.1.7

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:25:511.1.7
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:27:761.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:36:111.1.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:47:041.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:23:961.2.4
6thAquinas College 1[ crew ]7:39:401.2.7
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:50:051.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:37:242.1.6
3rdCambridge High School 3[ crew ]8:55:032.1.3
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:33:722.2.6
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:52:782.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:55:422.2.5
7thCambridge High School 1[ crew ]9:17:502.2.7
8thOtumoetai College 1[ crew ]9:50:232.2.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:50:854.1.5
4thFraser High School 1[ crew ]6:54:754.1.2
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:874.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54:584.2.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]6:58:874.2.3
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:59:424.2.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:14:364.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:55:465.1.5
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:05:185.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:11:555.1.3
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:24:955.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:35:175.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:01:125.2.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:18:535.2.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:48:135.2.8
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:875.2.2

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:56:547.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:57:427.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:407.1.5
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:46:987.2.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:50:007.2.6
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:00:007.2.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:057.2.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:26:097.2.7

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:15:8912.1.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:18:0912.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:28:5212.1.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:36:9812.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:46:3712.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:27:9812.2.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:35:2312.2.3
6thAquinas College 1[ crew ]7:49:5612.2.7
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:56:1012.2.8

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:14:9013.1.6
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35:9913.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]6:58:3213.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:09:0313.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:23:0313.2.3

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00:7314.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:04:9014.1.5
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:12:2114.1.7
8thCambridge High School 1[ crew ]7:36:0414.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:06:0114.2.3
4thCambridge High School 2[ crew ]7:18:0914.2.6
8thTe Awamutu College 1[ crew ]7:39:8414.2.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:34:4815.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]6:38:7815.1.3
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:0615.1.5
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:49:9015.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:32:5015.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:1415.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]6:51:3415.2.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:05:3816.1.6
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:11:9216.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:25:4816.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:30:4316.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:59:6616.2.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:06:6416.2.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:17:3516.2.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:19:8816.2.3
5thMount Maunganui College 1[ crew ]8:20:3116.2.7
6thBethlehem College 2[ crew ]8:21:5216.2.6
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:44:3716.2.1
8thAquinas College 2[ crew ]8:48:4916.2.8

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 1[ crew ]6:49:8518.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:51:8318.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:56:7718.1.3

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]8:16:6420.1.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:16:7820.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26:6920.1.6
5thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:49:5420.1.2
6thTrident High School 1[ crew ]8:53:8820.1.1
---John Paul College 1[ crew ]DNF20.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:25:6520.2.4
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:26:0320.2.2
5thJohn Paul College 2[ crew ]8:26:5820.2.3
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:29:2720.2.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:24:6821.1.5
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]7:45:0621.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:49:2321.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:53:4121.1.3
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09:5521.1.1
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:24:9321.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43:3721.2.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:01:7121.2.1
6thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:07:0421.2.2

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:14:0023.1.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:22:6823.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:26:0823.1.6
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:35:9123.1.1
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:49:0423.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
7thFraser High School 1[ crew ]8:53:1623.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__23.2.1
SCRROTG 1[ crew ]_:__:__23.2.1
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__23.2.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:2624.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:53:8924.1.7
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:06:3624.1.1
8thWhakatane High School 1[ crew ]8:19:4424.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:48:0724.2.4

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:08:3726.1.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12:1026.1.4
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10:1226.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:16:3326.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25:2326.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:30:8926.2.6

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55:7227.1.5
6thWhakatane High School 1[ crew ]8:28:6827.1.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:59:9927.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:01:3727.2.4
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__27.2.3

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:57:0328.1.5
6thJohn Paul College 1[ crew ]9:05:3628.1.1
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:47:6328.2.3
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:54:3928.2.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05:5928.2.8
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:08:8928.2.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:17:7328.2.2
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__28.2.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]6:59:6932.1.5
4thHauraki Plains College 2[ crew ]7:06:5932.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:00:8432.2.3
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:03:7532.2.4
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:08:3732.2.1
5thBethlehem College 1[ crew ]7:08:9232.2.5
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:15:8932.2.6
8thOtumoetai College 1[ crew ]7:50:7732.2.8

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:46:4333.1.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52:1433.1.6
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01:4233.1.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:26:4733.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:54:7933.2.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:57:5933.2.8
4thAquinas College 1[ crew ]7:59:7933.2.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:19:1833.2.6

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16:6634.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:18:8034.1.3
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:21:3834.1.5
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:30:9434.1.7
5thCambridge High School 1[ crew ]7:32:3734.1.6
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:56:9234.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:03:6834.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stFraser High School 1[ crew ]7:11:3334.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:27:0434.2.4
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00:3834.2.1
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:06:5334.2.8

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:09:1137.1.5
6thCambridge High School 1[ crew ]8:40:7037.1.6
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:48:0237.2.4
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12:3037.2.8
4thTrident High School 1[ crew ]8:16:5837.2.1
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:18:7837.2.6
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:29:8237.2.7
7thAquinas College 1[ crew ]8:32:0237.2.2
8thCambridge High School 2[ crew ]8:36:5837.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:03:7538.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:07:1038.1.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:07:7638.1.7
6thCambridge High School 2[ crew ]7:11:7138.1.2
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:01:8938.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:08:0438.2.6
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:10:6238.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:11:2338.2.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:37:2039.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:52:0939.1.4
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:10:8739.1.7
8thBethlehem College 1[ crew ]8:39:1039.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:46:7639.2.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:48:4639.2.7
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:55:8739.2.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:15:4339.2.5

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:32:0940.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:42:9140.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:51:2040.1.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:12:8440.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:33:7440.2.4
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:39:7840.2.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:43:4640.2.6
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:58:4040.2.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 2[ crew ]7:55:7641.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:06:6441.1.5
5thTauranga Girls College 2[ crew ]8:23:8341.1.2
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:53:7141.1.8
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01:5441.2.4
3rdFraser High School 1[ crew ]8:11:8141.2.3
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:32:3041.2.1
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:46:8541.2.7
Semi-final 3[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:41:6541.3.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04:3941.3.3
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:22:9041.3.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:30:3141.3.2
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:42:0141.3.6
6thOtumoetai College 2[ crew ]8:42:6141.3.7
Semi-final 4[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50:8841.4.4
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:05:2141.4.5
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:31:6341.4.7
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__41.3.5

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:21:7242.1.5
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]7:36:9942.1.6
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:40:0142.1.3
5thRotorua Boys High School 3[ crew ]7:42:8642.1.2
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:04:6142.1.7
Semi-final 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:23:5842.2.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:25:8342.2.4
5thBethlehem College 2[ crew ]7:37:9142.2.5
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:52:9642.2.1
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:23:7242.2.8
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:54:621.1.6
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:55:221.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:58:791.1.3
5thTe Awamutu College 2[ crew ]8:41:741.1.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:59:511.3.5
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:19:351.3.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:52:821.4.4
2ndAquinas College 1[ crew ]7:59:691.4.3

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]9:12:392.1.5
6thSt Peter's School 1[ crew ]10:22:692.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stCambridge High School 3[ crew ]9:05:972.2.4
4thAquinas College 2[ crew ]9:31:232.2.2
5thAquinas College 1[ crew ]9:40:842.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stKatikati College 1[ crew ]9:13:432.3.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:40:952.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]9:00:962.4.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]9:18:432.4.6
6thCambridge High School 2[ crew ]10:02:262.4.7

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:37:953.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:46:903.1.5
4thCambridge High School 2[ crew ]9:02:503.1.6
5thMatamata College 1[ crew ]9:29:253.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
6thCambridge High School 1[ crew ]9:27:173.2.7
Scratched crews (Repechages) 
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__3.1.3

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19:684.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:23:234.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:01:924.2.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:25:425.1.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:27:245.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]10:23:845.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:17:095.2.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:28:905.2.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:21:206.1.5
5thTauranga Boys College 1[ crew ]9:12:676.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:54:486.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:44:327.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:50:747.2.4
4thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:33:377.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:46:247.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]9:16:677.4.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__7.1.4
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__7.1.5

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17:688.1.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:29:278.1.2
4thAquinas College 1[ crew ]8:29:498.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:45:758.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:28:678.2.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:31:368.2.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:45:648.2.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:07:618.2.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:18:5310.1.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:24:4010.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:10:2910.2.4
Scratched crews (Repechages) 
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__10.1.5
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__10.2.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:37:0211.1.3
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:57:0111.1.5
5thOtumoetai College 1[ crew ]9:05:3611.1.2
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:13:3211.1.7
7thAquinas College 1[ crew ]11:23:0011.1.8

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:43:9412.1.4
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:01:3012.1.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:34:2512.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]9:14:6412.2.3

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdFraser High School 1[ crew ]8:04:5614.1.4
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:07:6214.2.5
3rdAquinas College 1[ crew ]8:25:2614.2.6
4thMatamata College 1[ crew ]8:35:2514.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:36:4114.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stAquinas College 1[ crew ]9:34:4216.1.3
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]9:57:3816.1.4
5thOtumoetai College 2[ crew ]10:52:0916.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 2[ crew ]9:41:2416.2.5
3rdAquinas College 2[ crew ]9:59:9716.2.3
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:49:8916.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]9:34:7416.3.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]10:12:2516.3.6
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:08:6516.4.4
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]9:13:1016.4.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:26:5016.4.6

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:55:3817.1.4
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:59:7217.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:04:0617.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:35:8817.2.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:03:1817.2.3
4thFraser High School 1[ crew ]8:17:9017.2.2

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]9:11:3419.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:24:2519.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]9:39:2419.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]10:48:1719.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:32:0019.2.4
3rdKatikati College 1[ crew ]9:41:0019.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]10:11:1619.2.3

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stJohn Paul College 2[ crew ]9:12:6120.1.3
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]9:15:0820.1.4
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]9:25:2420.1.5
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:38:5320.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:41:3820.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]9:53:1920.2.3
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:49:8020.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:24:4220.4.3
Scratched crews (Repechages) 
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__20.3.6
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__20.4.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:58:0521.1.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:14:6421.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:37:4321.1.4
6thWaikato Diocesan School 3[ crew ]9:56:0021.1.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32:6422.1.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:05:3222.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:29:7722.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:42:2322.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndFraser High School 1[ crew ]7:50:9322.2.3

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:32:4423.1.5
4thWhakatane High School 2[ crew ]9:43:5323.1.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:53:7523.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]9:20:6223.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:27:0023.2.2
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]23.3.1
2ndFraser High School 1[ crew ]23.3.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]23.3.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]23.3.2

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:15:4724.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 2[ crew ]9:04:8024.2.1
6thAquinas College 2[ crew ]10:52:0724.2.7
---Bethlehem College 1[ crew ]DNF24.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:03:2724.3.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:15:6324.3.4
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
7thAquinas College 1[ crew ]11:38:4924.4.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:18:0125.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:04:7225.2.4
2ndAquinas College 1[ crew ]8:25:2625.2.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:43:3925.2.5
Scratched crews (Repechages) 
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__25.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:32:0626.1.3

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]9:14:0427.2.3
3rdMatamata College 1[ crew ]9:33:6027.2.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:43:2728.1.4
6thAquinas College 1[ crew ]9:06:7828.1.1
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:50:8028.2.4
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:00:3128.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:17:1728.3.7
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:47:6528.3.1
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 2[ crew ]8:34:7628.4.5
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:48:6128.4.4
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:19:1428.4.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]9:44:0328.4.7
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]DNS28.4.2
Repechage 5[ race results || race reproduction ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:31:9128.5.3
3rdCambridge High School 2[ crew ]9:00:6928.5.4
5thTrident High School 1[ crew ]9:28:4428.5.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:16:4729.1.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22:6829.1.3
5thWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:56:2929.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:23:8929.2.5
2ndMount Maunganui College 1[ crew ]8:27:9629.2.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:03:6629.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:10:2529.2.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:39:6929.2.7

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:57:2132.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:15:6632.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:08:0832.2.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:24:2233.1.4
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:54:1533.1.5
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:33:4533.2.4
4thOtumoetai College 2[ crew ]9:11:9033.2.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:17:3333.2.5
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:41:0233.3.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:50:9633.3.3
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24:6533.4.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:21:4734.1.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:32:8934.1.2
6thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]9:23:1034.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:58:5134.2.6
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:06:3134.2.4
3rdMatamata College 1[ crew ]8:18:1734.2.5

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:34:4935.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:49:5435.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:58:9835.2.4
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:16:4435.2.6

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:55:9336.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]8:18:1236.1.5
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24:6536.1.3
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59:3436.2.4

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Repechages) 
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__37.1.3
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__37.1.7

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:41:5438.1.5
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:26:0338.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
7thAquinas College 2[ crew ]8:28:6638.2.7
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:35:9338.3.4
6thAquinas College 1[ crew ]8:26:9138.3.5

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:34:8739.2.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:43:1739.2.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:48:9040.1.2
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]7:50:3340.1.7
6thTauranga Girls College 3[ crew ]8:11:2640.1.6
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:53:2240.1.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:27:6941.2.3
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:35:5441.2.4
3rdAquinas College 1[ crew ]8:49:8241.2.5
4thCambridge High School 1[ crew ]9:06:3541.2.2
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:22:1341.4.4
3rdWaikato Diocesan School 3[ crew ]8:53:1741.4.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:31:8242.1.4
2ndRotorua Boys High School 3[ crew ]7:46:5942.1.5
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:48:2442.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:08:5142.1.7
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndOtumoetai College 2[ crew ]7:51:1542.2.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:56:5942.2.5
4thWhakatane High School 3[ crew ]8:26:1442.2.6
Repechage 3[ race results || race reproduction ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:45:1742.3.5
Repechage 4[ race results || race reproduction ]
1stRotorua Boys High School 2[ crew ]7:33:5742.4.5
5thRotorua Lakes High School 2[ crew ]8:40:2042.4.2

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:27:2343.1.6
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
1stHamilton Boys High School 4[ crew ]6:11:2543.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]6:12:3443.2.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:21:1343.2.5
5thFraser High School 1[ crew ]6:39:0443.2.2
Scratched crews (Repechages) 
SCRHAMB 3[ crew ]_:__:__43.1.3
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__43.2.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Repechage 1[ race results || race reproduction ]
3rdMount Maunganui College 1[ crew ]7:09:4044.1.6
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:14:4044.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:18:8044.1.2
Repechage 2[ race results || race reproduction ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:06:8744.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:13:5044.2.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]7:24:2444.2.6
6thAquinas College 1[ crew ]7:34:2444.2.2
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETEAW 2[ crew ]_:__:__1.1.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__1.2.1
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__1.2.2
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__1.2.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__1.2.6
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__1.3.2
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__1.3.4
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__1.3.6
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__1.3.7
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__1.4.3
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__1.4.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__2.1.4
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__2.1.8
YET TO RACECAMB 3[ crew ]_:__:__2.2.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__2.2.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__2.2.5
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__2.2.6
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__2.2.7
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__2.3.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__2.3.4
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__2.3.8
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__2.4.3
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__2.4.6

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHGH 2[ crew ]_:__:__3.1.1
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__3.1.2
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__3.1.5
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__3.1.6
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__3.1.7
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__3.2.1
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__3.2.4
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__3.2.8

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__4.1.1
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__4.1.5
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__4.1.7
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__4.2.1
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__4.2.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__4.2.6
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__4.2.7
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__4.3.1
YET TO RACEHAMB 3[ crew ]_:__:__4.3.7

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__5.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__5.1.3
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__5.1.4
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__5.1.5
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__5.1.6
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__5.1.6
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__5.1.7
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__5.2.5
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__5.2.7
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__5.2.8
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__5.3.1
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__5.3.3

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__6.1.3
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__6.1.7
YET TO RACEHLCR 2[ crew ]_:__:__6.2.3
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__6.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__6.2.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__6.2.6
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__6.2.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__7.1.1
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__7.1.2
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__7.1.4
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__7.1.7
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__7.2.5
SCRMTMA 1[ crew ]_:__:__7.3.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__7.3.6
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__7.3.7
SCRBTHC 1[ crew ]_:__:__7.4.2
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__7.4.3
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__7.4.4

Event 8 Girls under-17 [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__8.1.1
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__8.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__8.1.3
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__8.1.4
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__8.1.6
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__8.2.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__8.2.4
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__8.2.5
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__8.2.6

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__10.1.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__10.1.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__10.1.6
SCRHAMB 1[ crew ]_:__:__10.1.7
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__10.2.5
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__10.2.7

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__11.1.3
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__11.1.5
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__11.1.6
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__11.2.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__11.2.3
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__11.2.4

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__12.1.7
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__12.2.2
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__12.2.3
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__12.2.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__12.2.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__12.2.6
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__12.2.7
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__12.3.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__12.3.3
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__12.3.6
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__12.3.7

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__13.1.3
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__13.1.6
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__13.1.7
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__13.3.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__13.3.4

Event 14 Boys under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__14.1.2
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__14.1.4
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__14.1.7
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__14.2.1
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__14.2.2
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__14.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__14.2.8
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__14.3.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__14.3.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__14.3.5
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__14.3.7

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__15.1.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__15.1.6
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__15.2.2
SCRWHAK 1[ crew ]_:__:__15.2.5
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__15.2.7
SCRSPLH 2[ crew ]_:__:__15.3.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__15.3.5
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__15.3.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__16.1.2
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__16.1.5
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__16.1.6
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__16.2.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__16.2.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__16.2.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__16.3.1
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__16.3.3
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__16.3.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__16.3.6
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__16.3.8
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__16.4.1
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__16.4.2
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__16.4.3
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__16.4.4

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__17.1.2
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__17.1.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__17.1.4
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__17.1.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__17.2.2
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__17.2.3
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__17.2.5
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__17.2.6
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__17.2.7

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__18.1.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__18.2.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__18.3.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__19.1.3
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__19.1.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__19.1.7
SCRWHAK 2[ crew ]_:__:__19.1.8
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__19.2.1
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__19.2.2
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__19.2.3
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__19.2.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__20.1.3
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__20.2.3
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__20.2.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__20.3.1
YET TO RACEROTG 2[ crew ]_:__:__20.3.2
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__20.3.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__20.3.6
YET TO RACEROTL 2[ crew ]_:__:__20.3.7
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__20.4.2
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__20.4.3
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__20.4.4
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__20.4.5
SCRTEAW 1[ crew ]_:__:__20.5.2
YET TO RACEJPCR 2[ crew ]_:__:__20.5.3
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__20.5.4
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__20.5.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__20.5.6
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__20.5.7

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__21.1.1
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__21.1.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__21.1.7
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__21.2.3
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__21.2.5
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__21.2.6
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__21.2.7
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__21.3.3
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__21.3.4
YET TO RACESHGH 2[ crew ]_:__:__21.3.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__22.1.3
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__22.1.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__22.1.6
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__22.2.2
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__22.2.3
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__22.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__22.2.5
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__22.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__23.2.4
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__23.2.6
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__23.3.2
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__23.3.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__23.3.6
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__23.4.2
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__23.4.3
SCRROTG 1[ crew ]_:__:__23.4.4
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__23.5.2
YET TO RACEWHAK 2[ crew ]_:__:__23.5.5
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__23.5.6
SCROTUM 1[ crew ]_:__:__23.6.4

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__24.1.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__24.1.3
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__24.1.5
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__24.2.3
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__24.2.4
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__24.3.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__24.3.4
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__24.3.7
SCROTUM 2[ crew ]_:__:__24.4.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__25.1.1
SCRWKDS 1[ crew ]_:__:__25.1.7
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__25.2.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__25.2.5
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__25.2.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__25.2.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__26.1.2
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__26.1.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__26.1.8
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__26.2.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__26.2.4
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__26.3.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__26.3.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__27.1.3
YET TO RACEKATI 1[ crew ]_:__:__27.2.6
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__27.2.8
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__27.3.1
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__27.3.6
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__27.3.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__28.1.1
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__28.1.3
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__28.1.4
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__28.1.6
SCRTRGG 1[ crew ]_:__:__28.1.7
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__28.2.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__28.2.3
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__28.2.4
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__28.2.6
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__28.2.7
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__28.3.1
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__28.3.7
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__28.4.4
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__28.4.7
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__28.5.1
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__28.5.6
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__28.5.7
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__28.6.5
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__28.6.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__29.1.1
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__29.1.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__29.1.3
YET TO RACEHAMG 2[ crew ]_:__:__29.1.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__29.1.5
YET TO RACEMTMA 1[ crew ]_:__:__29.1.6
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__29.1.7
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__29.1.8
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__29.2.4
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__29.2.5
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__29.2.8

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__32.1.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__32.1.3
YET TO RACEHAUR 2[ crew ]_:__:__32.1.4
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__32.1.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__32.2.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__32.2.2
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__32.2.4
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__32.3.1
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__32.3.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__33.1.2
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__33.1.3
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__33.1.6
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__33.1.7
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__33.2.2
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__33.2.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__33.2.7
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__33.3.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__33.3.3
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__33.3.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__33.4.4

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__34.1.1
YET TO RACESPLH 3[ crew ]_:__:__34.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__34.1.3
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__34.1.5
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__34.1.6
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__34.1.8
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__34.2.1
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__34.2.4
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__34.2.6
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__34.2.8
YET TO RACESPLH 2[ crew ]_:__:__34.3.2
YET TO RACEMATA 1[ crew ]_:__:__34.3.3
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__34.3.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__34.3.7

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__35.1.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__35.1.4
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__35.1.6
YET TO RACETRGB 2[ crew ]_:__:__35.2.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__35.2.5
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__35.2.6

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__36.1.4
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__36.2.3
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__36.2.6
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__36.2.7

Event 37 Girls under-17 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__37.1.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__37.1.3
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__37.1.6
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__37.2.3
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__37.2.4
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__37.2.6
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__37.2.7
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__37.3.2
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__37.3.4
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__37.3.5
YET TO RACETRID 1[ crew ]_:__:__37.3.6
YET TO RACEHLCR 2[ crew ]_:__:__37.3.7

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEAQUI 2[ crew ]_:__:__38.1.2
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__38.1.6
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__38.1.7
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__38.2.6
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__38.3.2
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__38.3.5
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__38.4.2
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__38.4.5
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__38.4.6
YET TO RACESTPC 2[ crew ]_:__:__38.4.7
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__38.5.3
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__38.5.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__39.1.1
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__39.1.4
YET TO RACESJHM 1[ crew ]_:__:__39.1.5
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__39.1.6
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__39.2.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__39.2.2
YET TO RACETRGB 1[ crew ]_:__:__39.2.4
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__39.3.1
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__39.3.2
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__39.3.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACETRGG 3[ crew ]_:__:__40.1.2
YET TO RACESPLH 1[ crew ]_:__:__40.1.5
YET TO RACEJPCR 1[ crew ]_:__:__40.2.1
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__40.2.2
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__40.2.3
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__40.2.4
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__40.2.5
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__40.3.2
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__40.3.6
SCRTRGG 2[ crew ]_:__:__40.3.7

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Heat 5[ race results || race reproduction ]
Heat 6[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHAUR 2[ crew ]_:__:__41.1.1
YET TO RACEWKDS 3[ crew ]_:__:__41.1.5
YET TO RACEHLCR 1[ crew ]_:__:__41.1.6
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__41.2.1
YET TO RACEROTG 1[ crew ]_:__:__41.2.2
YET TO RACEWKDS 1[ crew ]_:__:__41.2.3
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__41.2.5
YET TO RACETEAW 1[ crew ]_:__:__41.3.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__41.3.4
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__41.3.5
YET TO RACEHAMG 1[ crew ]_:__:__41.3.7
YET TO RACETRGG 2[ crew ]_:__:__41.3.8
SCRSTPC 2[ crew ]_:__:__41.4.1
YET TO RACEAQUI 1[ crew ]_:__:__41.4.3
YET TO RACECAMB 2[ crew ]_:__:__41.4.4
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__41.4.7
YET TO RACESHGH 2[ crew ]_:__:__41.5.1
YET TO RACECAMB 1[ crew ]_:__:__41.5.3
YET TO RACETRGG 1[ crew ]_:__:__41.5.4
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__41.6.3
YET TO RACEWKDS 2[ crew ]_:__:__41.6.5
YET TO RACESHGH 1[ crew ]_:__:__41.6.6

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Heat 3[ race results || race reproduction ]
Heat 4[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWHAK 3[ crew ]_:__:__42.1.1
YET TO RACEOTUM 1[ crew ]_:__:__42.1.2
YET TO RACEROTB 2[ crew ]_:__:__42.1.4
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__42.2.1
YET TO RACESTPC 1[ crew ]_:__:__42.2.3
YET TO RACEROTB 3[ crew ]_:__:__42.2.4
YET TO RACEWHAK 2[ crew ]_:__:__42.3.1
YET TO RACEROTB 1[ crew ]_:__:__42.3.5
YET TO RACEROTL 1[ crew ]_:__:__42.3.7
YET TO RACEOTUM 2[ crew ]_:__:__42.4.2
YET TO RACEROTL 2[ crew ]_:__:__42.4.3
YET TO RACEBTHC 2[ crew ]_:__:__42.4.4
YET TO RACEWHAK 1[ crew ]_:__:__42.4.6

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEHAMB 2[ crew ]_:__:__43.1.2
SCRSPLH 1[ crew ]_:__:__43.1.4
YET TO RACEHAMB 4[ crew ]_:__:__43.1.5
YET TO RACEHAUR 1[ crew ]_:__:__43.1.7
YET TO RACEBTHC 1[ crew ]_:__:__43.2.2
YET TO RACEHAMB 1[ crew ]_:__:__43.2.3
SCRHAMB 3[ crew ]_:__:__43.2.6
YET TO RACEFRAS 1[ crew ]_:__:__43.2.7

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results || race reproduction ]
Heat 2[ race results || race reproduction ]

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA