NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Cullinane College's approved colours
#19: Cullinane College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Wanganui High School's singletWanganui High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wanganui High School at the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Wanganui High School's final ranking at the regatta.

Wanganui High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis04 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Corby Upchurch | Patrick Smith
Coach - Lance O'Brian

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Michael Buys | Zachary Murphy
Coach - Pat Spriggens

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sarah Gray
Coach - Ian Brider

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Nick Cvitanovich | Tione Ropata | Samuel Steven | Samuel O'Connor + Kate McGuinness (cox)
Coaches - Pat Spriggens | Lance O'Brian

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jordy Campbell | Chris Johnson
Coach - Kaden Clark

Event 8 Girls under-17 eight [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jordan Thurston | Kerry Jordan | Louise Newman | Amy Hackett | Hannah Kelly | Louise Tyson | Casey Graves | Bronwyn Holly + Emma Collingwood (cox)
Coaches - Ian Brider | Kate Higgins

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Matthew Graham | Nick Cvitanovich | Matthew Beard | Samuel O'Connor + Jonothan van Deldan (cox)
Coaches - Lance O'Brian | Pat Spriggens

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Zachary Murphy | Kaydem Bennett | Tione Ropata | Michael Buys + Kate McGuinness (cox)
Coach - Pat Spriggens

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Hannah Kelly | Louise Tyson
Coaches - Kate Higgins | Ian Brider

Click for trophy detailsEvent 16 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jordy Campbell | Chris Johnson | Angus Falloon | Rennie Houlahan + Anna-Clair O'Connor (cox)
Coach - Kaden Clark

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Corby Upchurch | Patrick Smith | Matt Kenworthy | Brendan Greenwell + Jonothan van Deldan (cox)
Coach - Lance O'Brian

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kelsie Campbell | Alyssa McKenna
Coaches - Kate Higgins | Ian Brider

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Emma Coker | Claire Jordan
Coaches - Kate Higgins | Ian Brider

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sarah Gray | Louise Newman
Coach - Ian Brider

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Jordan Thurston | Kerry Jordan
Coach - Ian Brider

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

WNHS 1: Crew - Samuel Steven | Kaydem Bennett | Jed Christiansen | Michael Buys + Kate McGuinness (cox)
Coach - Pat Spriggens

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sally Overweel | Sophie Kendrick
Coach - Ian Brider

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Hannah Smith | Amy Hackett
Coach - Ian Brider

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kelsie Campbell | Alyssa McKenna | Emma Coker | Claire Jordan + Jess Holly (cox)
Coaches - Kate Higgins | Ian Brider

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jordy Campbell | Chris Johnson
Coach - Kaden Clark

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Kelsie Campbell | Alyssa McKenna | Hannah Kelly | Louise Tyson + Jess Holly (cox)
Coaches - Kate Higgins | Ian Brider

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 34 Girls under-18 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Sally Overweel | Sophie Kendrick | Hannah Smith | Amy Hackett + Anna-Clair O'Connor (cox)
Coach - Ian Brider

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Brendan Greenwell | Matt Kenworthy
Coach - Lance O'Brian

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

WNHS 2: Crew - Angus Falloon | Rennie Houlahan
Coach - Kaden Clark

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

WNHS 1: Crew - Jordan Thurston | Kerry Jordan | Sarah Gray | Louise Newman + Emma Collingwood (cox)
Coach - Ian Brider

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

WNHS 2: Crew - Casey Graves | Emma Coker | Claire Jordan | Bronwyn Holly + Jess Holly (cox)
Coaches - Ian Brider | Kate Higgins

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

WNHS 1: Crew - Samuel O'Connor | Samuel Steven
Coach - Pat Spriggens

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA