NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Ngaruawahia High School's approved colours
#156: Ngaruawahia High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Westlake Boys High School's singletWestlake Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Boys High School at the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Westlake Boys High School's final ranking at the regatta.

Westlake Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Alex Cassidy | Douglas Burfoot
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 1: Crew - Jefferson Haldane | Jasper Ballantyne
Coaches - Mike Stanley | Barrie Mabbott

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Callum Wilcox | Ryan Davenport | Kyle Lennon | Nick Strange + Timothy Zouch (cox)
Coach - Chris Cole

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Taylor Mansfield | Jung Hyun Lee
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Click for trophy detailsEvent 10 Boys under-17 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Scott Houston | Mathew Cole | Cameron Webster | Nathaniel Davy | Hayden Ellis | Marty Davenport | Max Anstis | Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Matthew Wolff | James Hau | Thomas Sugden | Connor Mocke + Oscar Mark (cox)
Coach - Hugo Gulliver

Click for trophy detailsEvent 16 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Scott Houston | Mathew Cole | Cameron Webster | Marty Davenport + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Callum Wilcox | Brynn Engbers | Haydn Jack | Ryan Davenport + Timothy Zouch (cox)
Coach - Chris Cole

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Quinn | Jasper Ballantyne | Michael Brake | Jefferson Haldane + Oscar Mark (cox)
Coaches - Mike Stanley | Barrie Mabbott

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Haydn Jack | Brynn Engbers
Coach - Chris Cole

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Benjamin Edwards | Ben Partridge | Douglas Burfoot | Alex Cassidy + Yasser Saeed (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 2: Crew - Matthew Lock | Jackson Smith | Jacob Siermans | Aaron Kurte + Timothy Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 3: Crew - Brendon Bond | Brendan Herbst | Elliot Nuttall | Oliver Howard + Tamati Munroe (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Hayden Ellis | Nathaniel Davy | Max Anstis | Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Matthew Wolff | James Hau
Coach - Hugo Gulliver

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Thomas Sugden | Connor Mocke
Coach - Hugo Gulliver

Click for trophy detailsEvent 40 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Brendon Bond | Oliver Howard | Elliot Nuttall | Brendan Herbst + Tamati Munroe (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Ben Partridge | Jackson Smith | Jacob Siermans | Aaron Kurte + Yasser Saeed (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 3: Crew - Alex Cassidy | Benjamin Edwards | Matthew Lock | Douglas Burfoot + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Ryan Davenport | Benjamin Edwards | Taylor Mansfield | Jung Hyun Lee + Timothy Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Quinn | Jefferson Haldane | Michael Brake | Jasper Ballantyne | Cameron Webster | Marty Davenport | Scott Houston | Mathew Cole + Oscar Mark (cox)
Coaches - Mike Stanley | Barrie Mabbott

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

WTLB 2: Crew - Hayden Ellis | Nathaniel Davy | Matthew Wolff | Thomas Sugden | Connor Mocke | Can Sefkatli | Tom Abraham | Max Anstis + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Barrie Mabbott

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA