NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Bede's College's approved colours
#91: St Bede's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Sacred Heart College (Auckland)'s singletSacred Heart College (Auckland) [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Sacred Heart College (Auckland) at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Sacred Heart College (Auckland)'s final ranking at the regatta.

Sacred Heart College (Auckland) also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

SHAK 1: Crew - Anthony Sephton | George Going | Ryan Watt | Geoffrey Churchill + Joseph O'Leary (cox)
Coach - Peter Churchill

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

SHAK 2: Crew - Matthew Arbuckle | Jonathan Botica | Matthew Mcdiarmid | Justin Walker + Martin Collyns (cox)
Coach - Brother Terence Costello

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

SHAK 1: Crew - Andrew Clarke
Coach - Bruce Paddy

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Matthew Thompson | Simione Eliesa | Paul Hayward | Jason Srhoj + Martin Collyns (cox)
Coaches - Jwilliamson | A Thompson

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SHAK 2: Crew - Daniel Bryant | Clive Fremlin | Tim Gallagher | Josh Bennett + Leo Archer (cox)
Coaches - Andy Thompson | John Williamson

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Sean Blair | Ben Mooney | Travis Cleghorn | Mark Churton + James Hosking (cox)
Coach - Vince Stewart

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SHAK 2: Crew - Nicholas Harrison | Julian Chapman | Samuel Bradford | Benedict Gordon + Leo Archer (cox)
Coach - Vince Stewart

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

SHAK 1: Crew - Matthew Thompson | Simione Eliesa | Paul Hayward | Thomas Wakeman | James King | Jason Srhoj | Tim Gallagher | Josh Bennett + Martin Collyns (cox)
Coaches - J Williamson | A Thompson

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

SHAK 1: Crew - Andrew Clarke
Coach - Bruce Paddy

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA