NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Kaiapoi High School's approved colours
#37: Kaiapoi High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Cullinane College's singletCullinane College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Cullinane College at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Cullinane College's final ranking at the regatta.

Cullinane College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis04 || nis05 || nis06 || nis08 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Callum Lott | Cameron Hussey
Coaches - Chris Farrell | Aaron Brider

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CULI 2: Crew - Thomas Goldsworthy | Caleb Hoskin
Coaches - Chris Farrell | Aaron Brider

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CULI 2: Crew - Alice Joblin-Mills
Coach - John Carter

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

CULI 1: Crew - Luke Williams | Joshua Firmin | Claire Eder | James Hoskin + Ashley Buchanan (cox)
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Matthew O'Sullivan | Chris Hone | James Hoskin | Glenn Allison + Ashley Buchanan (cox)
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Callum Lott | Cameron Hussey | Thomas Goldsworthy | Caleb Hoskin + Ashley Buchanan (cox)
Coaches - Chris Farrell | Aaron Brider

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

CULI 1: Crew - Matthew O'Sullivan | Chris Hone | James Hoskin | Glenn Allison + Thomas Goldsworthy (cox)
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Luke Williams | Ben Goldsworthy | Joshua Firmin | Claire Eder + Ashley Buchanan (cox)
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 19 Girls under-18 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Angelique Bam
Coach - Grant Ryder

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Alice Joblin-Mills | Jaime O'Keefe
Coach - John Carter

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Jaime O'Keefe | Angelique Bam
Coach - John Carter

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Luke Williams | Matthew O'Sullivan
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

CULI 2: Crew - Ben Goldsworthy | Chris Hone
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Joshua Firmin | Claire Eder
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CULI 2: Crew - Ben Goldsworthy | James Hoskin
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Matthew O'Sullivan
Coaches - Aaron Brider | Chris Farrell

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA