NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Mount Maunganui College's approved colours
#51: Mount Maunganui College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Sacred Heart College (Auckland)'s singletSacred Heart College (Auckland) [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Sacred Heart College (Auckland) at the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Sacred Heart College (Auckland)'s final ranking at the regatta.

Sacred Heart College (Auckland) also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Zane Fookes | Travis Mischeski | Thomas Lawsen | Campbell Smith + Adrian Dowdle (cox)
Coaches - Chris Klaassen | James Klaassen

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SHAK 1: Crew - Sean Whitham | Matthew Kirk | Jack Larsen | Connor Fitzgerald + William Kirk (cox)
Coaches - Matt Jensen | Mike Whittaker

Event 14 Boys under-18 novice four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Chris Poole | Jeshua Taucher | Dominic Bolton | Cormac O'Grady + Steven Gascoigne (cox)
Coaches - Br Terence | Mike Whittaker

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

SHAK 1: Crew - Ethan Jackson | Alex Hodge | Saua Leaupepe | Nathan Patea | Sam Archer | Ben Peterson | Christian Kellerher | Rick Vetich + Ashton Old (cox)
Coaches - Matt Jensen | Mike Whittaker

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Jared Kane | Tom Hollewand | Mathew Putt | Henry Fitzgerald + Nick Schuler (cox)
Coaches - Kristy Dunhill | Mike Whittaker

Event 17 Boys under-18 four [ event results ]

SHAK 2: Crew - Paul Marcenac | Howard Smith | Reece Gorinski | Campbell Smith + Steven Gascoigne (cox)
Coaches - James Klaassen | Mike Whittaker

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

SHAK 1: Crew - Jack Meehan | Patrick Fruean | Tom Dowdle | Ryan Kelleher + Ashton Old (cox)
Coaches - Kristy Dunhill | Mike Whittaker

Event 21 Boys under-18 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Bevan Martinovich | Mark Swaysland | Frano Covic | Travis Mischeski + Adrian Dowdle (cox)
Coaches - Chris Klaassen | Mike Whittaker

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Anthony Ford | Thomas Lawsen | Bevan Martinovich | Zane Fookes + Jarrad Thornhill (cox)
Coach - Mike Whittaker

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SHAK 2: Crew - Oliver Tattersal | Etienne Fonua | Fergus Meldrum | Harrison Fookes + William Kirk (cox)
Coaches - Liam Bradley | Matt Walkinshaw

Event 30 Boys under-18 novice eight [ event results ]

SHAK 1: Crew - Sam Archer | Jeshua Taucher | Saua Leaupepe | Nathan Patea | Anthony Ford | Cormac O'Grady | Dominic Bolton | Chris Poole + Steven Gascoigne (cox)
Coaches - Br Terence | Mike Whittaker

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SHAK 1: Crew - Ethan Jackson | Nathan Patea | Saua Leaupepe | Ben Peterson + Nick Schuler (cox)
Coaches - Matt Jensen | Mike Whittaker

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SHAK 2: Crew - Connor Fitzgerald | Karlheinz Metzler | Christian Kellerher | Rick Vetich + Adrian Dowdle (cox)
Coaches - Matt Jensen | Mike Whittaker

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

SHAK 1: Crew - Bevan Martinovich | Henry Fitzgerald | Ryan Kelleher | Liam Kettles | Dominic Bolton | Alex Hodge | Zane Fookes | Chris Poole + Ashton Old (cox)
Coaches - Chris Klaassen | Mike Whittaker

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

SHAK 2: Crew - Bevan Martinovich | Matthew Kirk | Sean Whitham | Jack Larsen | Thomas Lawsen | Liam Haverkort | Etienne Fonua | Fergus Meldrum + Jarrad Thornhill (cox)
Coaches - Matt Jensen | Mike Whittaker

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

SHAK 1: Crew - Jared Kane | Patrick Fruean | Frano Covic | Sean Durkin | Ryan Kelleher | Liam Kettles | Mathew Putt | Tom Hollewand + Nick Schuler (cox)
Coaches - Kristy Dunhill | Mike Whittaker

Event 44 Boys under-18 eight [ event results ]

SHAK 2: Crew - Paul Marcenac | Howard Smith | Reece Gorinski | Jeshua Taucher | Anthony Ford | Mark Swaysland | Travis Mischeski | Campbell Smith + Steven Gascoigne (cox)
Coaches - Mike Whittaker | James Klasseen

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA