NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Aquinas College's approved colours
#3: Aquinas College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

John Paul College's singletJohn Paul College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by John Paul College at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for John Paul College's final ranking at the regatta.

John Paul College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

JPCR 1: Crew - Jakob Zohs
Coaches - Alastair Riddle | Rotorua Rowing Club Coaches

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

JPCR 1: Crew - Olivia Ashby | Grace Eriksen | Angela O'Sullivan | Georgina Hyde + Willow Sperry (cox)
Coach - Chris Pearson

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

JPCR 1: Crew - Keiran Vandergoot | Jonathan Hoskins
Coaches - Harry Ashby | Rotorua Rowing Club Coaches

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

JPCR 1: Crew - Annalise Wilson | Natalie Hill | Emily Hodge | Sarah Freeman + Delaney Phillips (cox)
Coach - Glen Reichardt

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

JPCR 1: Crew - Jakob Zohs | Robbie Parker | Scott MacAlister | Callum Taft + Shannon Boyce (cox)
Coaches - Harry Ashby | Coachings Rotorua

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

JPCR 1: Crew - Natalie Hill
Coach - Glen Reichardt

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

JPCR 1: Crew - Emily Hodge | Georgina Hyde | Holly Johnson | Angela O'Sullivan + Willow Sperry (cox)
Coach - Chris Perason

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

JPCR 1: Crew - Claudia Hyde
Coach - Rob Francis

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

JPCR 1: Crew - Olivia Ashby | Grace Eriksen
Coach - Chris Pearson

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

JPCR 1: Crew - Shannon Boyce | Sarah Freeman
Coach - Glen Reichardt

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

JPCR 1: Crew - Callum Taft | Jakob Zohs
Coaches - Alastair Riddle | Rotorua Rowing Club Coaches

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

JPCR 2: Crew - Scott MacAlister | Robbie Parker
Coaches - Harry Ashby | Rotorua Rowing Club Coaches

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

JPCR 1: Crew - Annalise Wilson | Natalie Hill
Coach - Glen Reichardt

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

JPCR 1: Crew - Keiran Vandergoot | Matt Hanson | Ross Howard | Jonathan Hoskins + Shannon Boyce (cox)
Coaches - Harry Ashby | Rotorua Rowing Club Coaches

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

JPCR 1: Crew - Samuel Turner
Coaches - Harry Ashby | Rotorua Rowing Club Coaches

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA