NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Napier Girls High School's approved colours
#53: Napier Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Cullinane College's singletCullinane College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Cullinane College at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Cullinane College's final ranking at the regatta.

Cullinane College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis04 || nis05 || nis06 || nis08 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Thomas Goldsworthy
Coach - Ian Brider

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Alwyn van Schlakwyk | Jack Burgess
Coach - David Reed

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

CULI 2: Crew - John Iro | Calvin Harrington
Coach - David Reed

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Ella Duxfield | Jaedyn Thompson | Terehia Gardiner | Briley Zimmerman + Ashley Buchanan (cox)
Coach - Peter Smith

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

CULI 1: Crew - Cameron Hussey | Callum Lott
Coach - Bob Evans

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Jack Burgess | Alwyn van Schlakwyk | John Iro | Daniel O'Sullivan + Ashley Buchanan (cox)
Coach - David Reed

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

CULI 1: Crew - Terehia Gardiner | Jaedyn Thompson | Harriet Heron | Briley Zimmerman + Ashley Buchanan (cox)
Coach - Peter Smith

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Jaime O'Keefe
Coach - Ian Brider

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

CULI 1: Crew - John Iro | Daniel O'Sullivan
Coach - David Reed

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Jaime O'Keefe
Coach - Ian Brider

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Thomas Goldsworthy
Coach - Bob Evans

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Ella Duxfield | Briley Zimmerman
Coach - Peter Smith

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

CULI 2: Crew - Jaedyn Thompson | Harriet Heron
Coach - Peter Smith

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - John Iro | Alwyn van Schlakwyk | Calvin Harrington | Jack Burgess + Ashley Buchanan (cox)
Coach - David Reed

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

CULI 1: Crew - Cameron Hussey | Callum Lott
Coach - Bob Evans

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Cameron Hussey | Callum Lott
Coach - Bob Evans

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Daniel O'Sullivan
Coach - David Reed

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

CULI 2: Crew - Calvin Harrington
Coach - David Reed

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA