NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
New Plymouth Girls High School's approved colours
#61: New Plymouth Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Kings College's singletKings College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Kings College at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Kings College's final ranking at the regatta.

Kings College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

KGCA 2: Crew - Mitchell Gellert
Coach - Jack Stevens

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Tom Brown | Harry Clark
Coach - Matt Beck

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - Thomas Hillary | Max McGuire
Coach - Tom Crosier

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 3: Crew - George Powell | Matthew Holden
Coach - Tom Crosier

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 4: Crew - Harry Gill | Benjamin Mules
Coach - Tom Crosier

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 5: Crew - Daniel Easten | Richard Tuck
Coach - Angus MacLean

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

KGCA 6: Crew - Matthew Ganley | Hugo Blackley
Coach - Tom Crosier

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - James Cockram | Nikolas Delegat | Benjamin Ganley | Henry Fitzgerald + Felix Tordeich (cox)
Coach - Leith Menzies

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - William Batkin | Simon Reeves | Nicolas Bainbridge | Nick Dougherty + Edward Yates (cox)
Coach - Kristian Barbarich

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

KGCA 1: Crew - Lydia Poole
Coach - Rebecca Ryall

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Sophie Fowler | Emily McGarry | Lydia Poole | Ashlee Dorotich + Bille Mabee (cox)
Coach - Rebecca Ryall

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - Jessica Rewha-Lobo | Lucy Spratt | Ellie Richards | Bridie McCabe + Sophie Sager (cox)
Coach - Rebecca Ryall

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Oliver Eady | Ben Spence | Robert Glengarry | Tom Caulton + Felix Fielding (cox)
Coach - Peter Jansen

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Jordan Blackbourn | Matt Kerr | Max McGuire | Louis Agnew + Louis Lambert (cox)
Coach - Kristian Barbarich

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Sam Crompton | Jack Sherratt
Coach - Peter Jansen

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - Luke Paterson | Jasmeet Singh
Coach - Peter Jansen

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

KGCA 3: Crew - Mitchell Gellert | Lauchlan Rouse
Coach - Peter Jansen

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

KGCA 4: Crew - Jake Bracken | James Bridgman
Coach - Jack Stevens

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Ashlee Dorotich | Ellie Richards
Coach - Rebecca Ryall

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Benjamin Ganley | Austin Rudkin
Coach - Leith Menzies

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - James Cockram | Henry Fitzgerald
Coach - Leith Menzies

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Daniel Easten | Harry Clark | Tom Brown | Richard Tuck + James Crompton (cox)
Coach - Matt

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - Matthew Ganley | Hugo Blackley | Harry Gill | Benjamin Mules + Nick Yan (cox)
Coach - Angus MacLean

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 3: Crew - Harry Wynne | Timana Nikau | George Powell | John Davies + Liam Avery (cox)
Coach - Angus MacLean

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Sophie Fowler | Lucy Spratt
Coach - Rebecca Ryall

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Oliver Eady | Ben Spence
Coaches - Peter Jansen | Jack Stevens

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Jessica Rewha-Lobo | Lydia Poole
Coach - Rebecca Ryall

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Sam Crompton | Jack Sherratt | Luke Paterson | Jasmeet Singh + Benjamin Sandston (cox)
Coach - Peter Jansen

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

KGCA 2: Crew - Matthew O'Halloran | Lauchlan Rouse | James Bridgman | Jake Bracken + Felix Fielding (cox)
Coach - Jack Stevens

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Ashlee Dorotich | Ellie Richards | Sophie Fowler | Bridie McCabe + Sophie Sager (cox)
Coach - Rebecca Ryall

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

KGCA 1: Crew - Nikolas Delegat
Coach - Leith Menzies

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

KGCA 2: Crew - Austin Rudkin
Coach - Kristian Barbarich

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

KGCA 3: Crew - Matthew O'Halloran
Coach - Peter Jansen

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA