NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Sacred Heart College (Lower Hutt)'s approved colours
#87: Sacred Heart College (Lower Hutt)


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Martin O'Leary
Coach - WCS Coaching Team

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 2: Crew - Fraser Craig
Coach - WCS Coaching Team

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stephanie Oliver | Ruby Cave | Jessica Brougham | Millie Bidwill + Millie Holden (cox)
Coach - WCS Coaching Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Bidwill | Hamish Maxwell
Coach - Tyler Scott

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Adam Bently | Klaas van der Oord
Coach - Tyler Scott

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Jenna van Dort | Elizabeth Norman | Grace Thurlow | Isabella Craig + Kate Gower-James (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - James Alexander | Dylan Cleaver | Sam Scott | Oliver Lee + Storm Lacy (cox)
Coach - Fiennes Davey

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Jessica Brougham
Coach - WCS Coaching Team

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Elizabeth Norman | Grace Thurlow | Isabella Craig | Jenna van Dort + Aria Sherwin (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Guy Boon | Lockie Hobbs | Edward Phelps | Anton Possegger + Nicole van Dort (cox)
Coach - Wcs Coaching Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Alexander | Dylan Cleaver | Ruslan Casey | Oliver Lee + Storm Lacy (cox)
Coach - Fiennes Davey

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

WNCS 1: Crew - James Alexander | Oliver Lee | Hugo Bidwill | Phillip Sanders | Hamish Maxwell | William Lilburn | Adam Bently | Klaas van der Oord + Sam Scott (cox)
Coaches - Fiennes Davey | Tyler Scott

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stephanie Oliver | Olivia Ellis | Danielle Pearson | Emma Phelps + Millie Holden (cox)
Coach - WCS Coaching Team

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Kelsey Armstrong | Ruby Cave | Jessica Brougham | Millie Bidwill + Tyler Sandlant (cox)
Coach - WCS Coaching Team

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kiriana Houltham | Imogen Jex-Blake | Jamie Scott | Brooke Osborne + Tyler Sandlant (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Martin O'Leary
Coach - WCS Coaching Team

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Jenna van Dort | Elizabeth Norman
Coach - Rick Grobecker

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Isabella Craig | Grace Thurlow
Coach - Rick Grobecker

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Bidwill | Hamish Maxwell | Adam Bently | Klaas van der Oord + Storm Lacy (cox)
Coach - Tyler Scott

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Crosse | Fraser Craig | Martin O'Leary | Hugh Dowding + Tyler Sandlant (cox)
Coach - WCS Coaching Team

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Guy Boon | Lockie Hobbs | Edward Phelps | Anton Possegger + Millie Holden (cox)
Coach - WCS Coaching Team

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kiriana Houltham | Brooke Osborne | Imogen Jex-Blake | Jamie Scott + Grace Thurlow (cox)
Coach - Rick Grobecker

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stephanie Oliver | Olivia Ellis | Kelsey Armstrong | Millie Bidwill + Millie Holden (cox)
Coach - WCS Coaching Team

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugo Bidwill | Phillip Sanders | Hamish Maxwell | William Lilburn + Klaas van der Oord (cox)
Coach - Barry Banks

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Brooke Osborne | Imogen Jex-Blake
Coach - Rick Grobecker

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Aria Sherwin | Anastasia Grafin Zu Reventhlow
Coach - Rick Grobecker

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anton Possegger
Coach - WCS Coaching Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WNCS 2: Crew - Ruslan Casey
Coach - Fiennes Davey

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA