NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington College's approved colours
#102: Wellington College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2014 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Westlake Girls High School's singletWestlake Girls High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Girls High School at the 2014 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Girls High School's final ranking at the regatta.

Westlake Girls High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad14 || mad15 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14 || nis15

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Jessica Remington | Renee Scott-French | Poppy Logan | Sian Anderson + Amber Fordham (cox)
Coach - Craig Smith

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Holly Ellett | Robyn Knowles | Adelia Bolam | Catriona Stanton + Clinton Jenna (cox)
Coach - Craig Smith

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Hannah Pexton | Georgia Malbon | Amy Henderson | Jennifer Huckle + Emma Hardy (cox)
Coach - Kate Griffiths

  • Heats: Scratched

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 2: Crew - Latiesha Nathan | Faith Redpath | Charlotte Partridge | Holly Gray + Francesca MacGregor (cox)
Coaches - Peter Abbot | Anya Mabott

  • Heats: Scratched

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 3: Crew - Alex Swanson | Monique Piddington | Sophie O'Neill | Lauryn Tokana + Erin Nugent (cox)
Coach - Peter Abbot

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Georgia Powell | Catriona Stanton
Coach - Rebecca Beattie

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Amy Norris | Alex Swanson | Georgia Gray | Tayla Henry + Erin Nugent (cox)
Coach - Anya Mabbott

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Hannah Norris | Grace Shaw | Aimee Mather | Maegan du Rhone-Brace + Clinton Jenna (cox)
Coach - Anya Mabbott

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 3: Crew - Hannah Pexton | Jennifer Huckle | Amy Henderson | Kiana Kazemi + Emma Hardy (cox)
Coach - Kate Griffiths

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 4: Crew - Latiesha Nathan | Faith Redpath | Charlotte Partridge | Holly Gray + Francesca MacGregor (cox)
Coach - Peter Abbot

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Taylor Catchpole | Lucy Gilbert | Maisie Meiklejohn | Lucy Brown | Hannah Pexton | Briana Smith | Amy Henderson | Alex Swanson + Elosie Siermans (cox)
Coaches - Kate Griffiths | Hunter Tretheway

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Taylor Catchpole | Lucy Gilbert | Maisie Meiklejohn | Lucy Brown | Hannah Pexton | Briana Smith | Amy Henderson | Monique Piddington + Elosie Siermans (cox)
Coaches - Kate Griffiths | Hunter Tretheway

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Sasha Ballantine | Courtney McCormick | Taryn Abel | Amber Gorrie + Madison Seymour (cox)
Coach - Rebecca Beattie

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Lauryn Tokana | Alex Swanson
Coach - Peter Abbot

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

WTLG 2: Crew - Olivia Goldsworthy-Keeley | Lauryn Tokana
Coach - Peter Abbot

  • Heats: Scratched

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Jessica Remington | Renee Scott-French | Poppy Logan | Sian Anderson + Amber Fordham (cox)
Coach - Craig Smith

Event 24 Girls under-18 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Holly Ellett | Robyn Knowles | Briana Smith | Sophie Salt + Samantha Thornton-Jones (cox)
Coach - Hunter Tretheway

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

WTLG 1: Crew - Georgia Powell
Coach - Rebecca Beattie

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Amy Norris | Natasha Abel
Coach - Kate Griffiths

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

WTLG 2: Crew - Jennifer Huckle | Kiana Kazemi
Coach - Peter Abbot

Event 31 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Sasha Ballantine | Amber Gorrie
Coach - Rebecca Beattie

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Holly Ellett | Robyn Knowles | Briana Smith | Sophie Salt + Samantha Thornton-Jones (cox)
Coach - Hunter Tretheway

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Taylor Catchpole | Lucy Brown | Maisie Meiklejohn | Lucy Gilbert + Elosie Siermans (cox)
Coach - Kate Griffiths

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Olivia Goldsworthy-Keeley | Sophie O'Neill | Lauryn Tokana | Holly Gray + Erin Nugent (cox)
Coach - Jassy Pause

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Lucy Gilbert | Lucy Brown
Coach - Kate Griffiths

  • Heats: Scratched

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis14 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA