NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Waiuku College's approved colours
#144: Waiuku College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2012 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Southland Girls High School's singletSouthland Girls High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Southland Girls High School at the 2012 Meridian South Island Championships regatta. See the medal table for Southland Girls High School's final ranking at the regatta.

Southland Girls High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

SLDG 1: Crew - Moesha Tupoutoa | Michaela Townshend | Brittany Menpes | Sarah Dalzell + Kathryn Mears (cox)
Coaches - Russell Everett | Ian Hamilton

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

SLDG 2: Crew - Sedaris McCulloch | Jordan Fisher | Hannah McCloy | Meg Griffin + Hannah Hamilton (cox)
Coach - Ian Hamilton

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

SLDG 1: Crew - Jessica Hayes | Morgan Shepherd
Coach - John O'connor

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

SLDG 1: Crew - Jessica Hayes | Olivia MacDonald | Amy Jenkins | Annabel Ronald + Charlotte Bell (cox)
Coaches - John O'connor | Danny Young

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

SLDG 2: Crew - Cordelia Calder | Georgia Yaxley | Anna Calder | Penelope Barnsdale + Hannah Hamilton (cox)
Coaches - Danny Young | Ian Hamilton

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

SLDG 1: Crew - Kathryn Mears | Alannah Henderson | Rianna Maxwell | Hannah McCloy + Meg Griffin (cox)
Coach - Russell Everett

Event 17 Girls under-16 eight [ event results ]

SLDG 1: Crew - Moesha Tupoutoa | Georgia Gentle | Sarah Dalzell | Ella Wilkins | Brooke Shepherd | Abigail McDonald | Ilanda Forde | Kate Duthie + Charlotte Bell (cox)
Coaches - Doreen Evans | Ian Hamilton

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

SLDG 1: Crew - Olivia MacDonald
Coach - Danny Young

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

SLDG 2: Crew - Cordelia Calder
Coach - Ian Hamilton

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

SLDG 1: Crew - Brooke Shepherd | Georgia Gentle | Ella Wilkins | Abigail McDonald + Charlotte Bell (cox)
Coach - Doreen Evans

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

SLDG 1: Crew - Morgan Shepherd
Coach - John O'connor

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

SLDG 1: Crew - Michaela Townshend | Brittany Menpes
Coach - Russell Everett

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

SLDG 2: Crew - Moesha Tupoutoa | Sarah Dalzell
Coach - Ian Hamilton

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

SLDG 3: Crew - Meg Griffin | Hannah McCloy

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

SLDG 3: Crew - Meg Griffin | Hannah McCloy
Coach - Ian Hamilton

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

SLDG 4: Crew - Jordan Fisher | Sedaris McCulloch
Coach - Ian Hamilton

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

SLDG 1: Crew - Amy Jenkins | Penelope Barnsdale
Coach - Danny Young

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

SLDG 2: Crew - Brooke Shepherd | Kate Duthie
Coach - Doreen Evans

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

SLDG 1: Crew - Ella Wilkins | Georgia Gentle | Ilanda Forde | Abigail McDonald + Charlotte Bell (cox)
Coach - Doreen Evans

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

SLDG 1: Crew - Jessica Hayes | Olivia MacDonald | Morgan Shepherd | Annabel Ronald + Kathryn Mears (cox)
Coaches - Danny Young | John O'connor

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

SLDG 1: Crew - Cordelia Calder | Anna Calder
Coach - Ian Hamilton

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

SLDG 2: Crew - Amy Jenkins | Georgia Yaxley
Coach - Danny Young

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

SLDG 1: Crew - Kathryn Mears | Alannah Henderson | Rianna Maxwell | Hannah McCloy + Charlotte Bell (cox)
Coach - Russell Everett

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

SLDG 1: Crew - Ella Wilkins | Georgia Gentle

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

SLDG 1: Crew - Ella Wilkins | Georgia Gentle
Coach - Doreen Evans

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA