NZSSRA school results: 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

Takapuna Grammar School's singlet

Takapuna Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Takapuna Grammar School at the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Takapuna Grammar School's final ranking at the regatta.

Takapuna Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Jonathon Gladwell | Tom Evans | Julian Braatvedt | Guy Langford + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Andrew Single | Chad Nathan | Stuart Pratt | Lewis Shanahan + Tim Allen (cox)
Coach - Matt Jones

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Danielle Devereux | Shannon Gay | Teresa Cox | Olivia Vincent + Lizzie Dunn (cox)
Coach - Christine Getzler

Event 8 Girls under-17 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Candice Hickford | Rosemary Coker | Kate McKechnie | Elisse Brodie | Lucy Orr | Amelia Cassrels | Jade Cummings | Hayley Murray + Ana Petersen (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 9 Boys under-19 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Prentice | Guy Langford | Jonathon Gladwell | Tim Holding + Robbie Glanfield (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 10 Girls under-19 lightweight four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Chloe Bisley-Wright | Jade Cummings | Chalene Bezzina | Danielle Devereux + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Greg Reid | Greg Reid

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Monique Veza | Megan Lowe | Gerry Laybourn | Meg Wilson | Meika Furlong | Annabelle Turrall | Aimee Le Verne | Jessie Mune + Toby McLennan (cox)
Coaches - Vanessa Harris | Katrine Koefed

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Jack Jaggs-Nelson | Nicholas Brown | George Howard-Knapp | Justin Fanselow + Lizzie Dunn (cox)
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Scott Walker | Robert Champion | Andrew Single | Chad Nathan | James Seaton | Stuart Pratt | Ben Hawthorne | Lewis Shanahan + Tim Allen (cox)
Coach - Matt Jones

Event 16 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Prentice | Theo McLennan | James Stanton | Ross Hawthorne + Robbie Glanfield (cox)
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 18 Girls under-19 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Emma Ryan
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 24 Girls under-16 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Monique Veza | Megan Lowe | Kate McKechnie | Hayley Murray | Jade Cummings | Lucy Orr | Annabelle Turrall | Jessie Mune + Fabrice Pradel (cox)
Coach - Christine Getzler

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Sam Edward | Chris Single | Leroy Mckechnie | Julian Braatvedt + Toby McLennan (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 2: Crew - Jack Jaggs-Nelson | Nicholas Brown | Sam Edward | Benjamin Gladwell + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Aimee Le Verne | Meika Furlong | Annabelle Turrall | Danielle Devereux + Lizzie Dunn (cox)
Coaches - Katrine Koefed | Vanessa Harris

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Rebecca Shanley | Amelia Cassrels | Teresa Cox | Shannon Gay + Ana Petersen (cox)
Coach - Christine Getzler

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Scott Walker | Robert Champion | Chad Nathan | James Seaton + Sam Holdich (cox)
Coach - Matt Jones

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Chad Nathan | Scott Walker | Julian Braatvedt | Chris Single | Sam Edward | Leroy Mckechnie | George Howard-Knapp | Benjamin Gladwell + Toby McLennan (cox)
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Candice Hickford | Chalene Bezzina | Chloe Bisley-Wright | Elizabeth Harrop + Ana Petersen (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Megan Lowe | Gerry Laybourn | Meg Wilson | Monique Veza + Sam Holdich (cox)
Coaches - Vanessa Harris | Katrine Koefed

Event 41 Girls under-19 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Lucy Orr | Emma Ryan | Jessie Mune | Elisse Brodie | Kate McKechnie | Jade Cummings | Annabelle Turrall | Rosemary Coker + Robbie Glanfield (cox)
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Prentice | Theo McLennan | Jonathon Gladwell | Tom Evans | Julian Braatvedt | Guy Langford | James Stanton | Tim Holding + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays