NZSSRA school results: 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship)

Takapuna Grammar School's singlet

Takapuna Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Takapuna Grammar School at the 2004 Scottwood Trust Maadi (NZSSRA Championship) regatta. See the Star Trophy table for Takapuna Grammar School's final ranking at the regatta.

Takapuna Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Nick Ivancevich | Theo McGrath

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Chris Single | Michael McKinstry | Chad Nathan | Julian Braatvedt + Michael Tidbury (cox)

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

TAKA 1: Crew - Tom Evans | Jonathon Gladwell

Event 10 Girls under-19 lightweight four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Stephanie Haresnape | Annabelle Turrall | Rebecca Shanley | Candice Hickford + Lizzie Dunn (cox)

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Tasha Horomia | Rebecca Meares | Elissa Dunn | Caitlin Pritchard | Adele Gannaway | Zahne Hill | Brittany Easson | Lucy Van Oosterom + Katherine Englefield (cox)

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Stuart Pratt | Henry Poor | Robert Champion | James Seaton + Toby McLennan (cox)

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Sam Edward | James Stanton | Benjamin Gladwell | Jack Jaggs-Nelson + Robbie Glanfield (cox)

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Jade Cummings | Monique Veza

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Scott Walker | Tom Van Roekel | Chad Nathan | Michael McKinstry + Michael Tidbury (cox)

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Zahne Hill | Rebecca Meares | Brittany Easson | Lucy Van Oosterom + Katherine Englefield (cox)

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 2: Crew - Adele Gannaway | Elissa Dunn | Rebecca Meares | Caitlin Pritchard + Lizzie Dunn (cox)

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Aimee Le Verne | Meika Furlong | Meg Wilson | Monique Veza + Olivia Vincent (cox)

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Stuart Pratt | James Seaton | Henry Poor | Scott Walker | Robert Champion | Tom Van Roekel | Chad Nathan | Michael McKinstry + Toby McLennan (cox)

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Julian Braatvedt | Chris Single

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Meika Furlong | Kate McKechnie | Meg Wilson | Jade Cummings + Olivia Vincent (cox)

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Tasha Horomia | Adele Gannaway | Rebecca Meares | Caitlin Pritchard + Katherine Englefield (cox)

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Nick Ivancevich | Theo McGrath

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Tom Van Roekel | Henry Poor

Event 41 Girls under-19 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Aimee Le Verne | Stephanie Haresnape | Annabelle Turrall | Rebecca Shanley | Meg Wilson | Kate McKechnie | Jade Cummings | Monique Veza + Lizzie Dunn (cox)

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Benjamin Gladwell | Chris Single | Tim Holding | Julian Braatvedt | Tom Evans | Jonathon Gladwell | James Stanton | Jack Jaggs-Nelson + Robbie Glanfield (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other mad04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays