NZSSRA school results: 2004 NISS Championship

Whakatane High School's singlet

Whakatane High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whakatane High School at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Whakatane High School's final ranking at the regatta.

Whakatane High School also attended: mad03 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WHAK 1: Crew - Ian Sisam | Jack Nicholas | John Bell | Thomas Livingstone + Anna Chapman (cox)
Coach - Graham Watt

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WHAK 1: Crew - Reender Buikema | Riki Peterson | Chris Timbs | Gabriel Anderson + Anna Chapman (cox)
Coach - Graham Watt

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

WHAK 1: Crew - Matt McKevitt | Matt Percival | Richard Sharp | Kirk Murray + Cory Murray (cox)
Coach - Graham Watt

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WHAK 1: Crew - Hannah Delahunty | Rachel Mander
Coaches - Steve Brine | Gaye Spargo

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WHAK 1: Crew - Amy Sisson | Emily Watt
Coach - Chick Hammond

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WHAK 2: Crew - Genna Maxwell | Kirsty Ireton
Coach - Chick Hammond

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

WHAK 1: Crew - Hannah Delahunty | Renee Oswald | Sian Insull | Melissa Watkins | Claire Mander | Rachel Mander | Leigh Johnstone | Rebecca Batt + Laura Molony (cox)
Coaches - Tom Reid | Steve Brine

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WHAK 1: Crew - Leigh Johnstone | Melissa Watkins | Sian Insull | Rebecca Batt + Laura Molony (cox)
Coach - Tom Reid

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

WHAK 1: Crew - Reender Buikema | Kirk Murray | Matt McKevitt | Matt Percival | Riki Peterson | Chris Timbs | Richard Sharp | Gabriel Anderson + Cory Murray (cox)
Coach - Graham Watt

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WHAK 1: Crew - Hannah Delahunty | Renee Oswald | Rachel Mander | Claire Mander + Laura Molony (cox)
Coaches - Steve Brine | Gaye Spargo

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WHAK 1: Crew - Amy Sisson | Emily Watt | Genna Maxwell | Kirsty Ireton + Anna Chapman (cox)
Coach - Chick Hammond

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WHAK 1: Crew - Ian Sisam | Jack Nicholas
Coach - Graham Watt

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

WHAK 2: Crew - Thomas Livingstone | John Bell
Coach - Graham Watt

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays