NZSSRA school results: 2006 North Island Secondary Schools

Bethlehem College's singlet

Bethlehem College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Bethlehem College at the 2006 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Bethlehem College's final ranking at the regatta.

Bethlehem College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Curtis Rapley | Kynan Reelick
Coach - Duncan by-de-Ley

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Edward Butler | Conor Renwick
Coach - Duncan by-de-Ley

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Ann Hughes

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Sheldine Christie

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sean Lewis | Philip Settle | Henry Scott | Thornton Howard + David by-de-Ley (cox)

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

BTHC 2: Crew - Jeremy Coenen | Alister Binney | Sean Watts | Amrit John + Laura Settle (cox)

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Royce Finlayson

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

BTHC 1: Crew - Michelle Langley | Martha Read | Kelsey Reelick | Ashley Procter | Janette by-de-Ley | Amber McKenzie | Katie Guild | Charlotte Marshall-Taylor + Erin Reelick (cox)

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Curtis Rapley | Kynan Reelick | Edward Butler | Conor Renwick + Megan Crowley (cox)
Coach - Duncan by-de-Ley

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sean Lewis | Henry Scott | Philip Settle | Thornton Howard | Alister Binney | Sean Watts | Amrit John | Jeremy Coenen + David by-de-Ley (cox)

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Holly Johnston | Anneke by-de-Ley

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Bradley Johnston | Joseph Stock | Aaron Crowley + David Sole (cox)

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Ashley Procter | Martha Read

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Janette by-de-Ley | Kelsey Reelick

Event 22 Boys under-18 four [ event results ]

BTHC 1: Crew - Royce Finlayson | Nicholas Dawe | Jacob Dodunski | Johnathan Blacklaws + David Sole (cox)

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Krista Johnston | Holly Johnston

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Ann Hughes | Sheldine Christie

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Curtis Rapley
Coach - Duncan by-de-Ley

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Martha Read | Kelsey Reelick | Ashley Procter | Janette by-de-Ley + Laura Settle (cox)

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 2: Crew - Michelle Langley | Amber McKenzie | Katie Guild | Charlotte Marshall-Taylor + Erin Reelick (cox)

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Nicholas Dawe | Royce Finlayson

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Bradley Johnston | Aaron Crowley

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Holly Johnston | Anneke by-de-Ley | Sophie Dawe | Emma Ball + Amy Plummer (cox)

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Kynan Reelick | Edward Butler
Coach - Duncan by-de-Ley

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Krista Johnston | Anneke by-de-Ley | Sophie Dawe | Emma Ball + Amy Plummer (cox)

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sean Lewis | Henry Scott

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Thornton Howard | Philip Settle

Event 43 Boys under-18 eight [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Bradley Johnston | Nicholas Dawe | Royce Finlayson | Johnathan Blacklaws | Jacob Dodunski | Joseph Stock | Aaron Crowley + David Sole (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays