NZSSRA school results: 2011 Aon North Island Secondary Schools

Westlake Boys High School's singlet

Westlake Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Boys High School at the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Boys High School's final ranking at the regatta.

Westlake Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 1: Crew - Jefferson Haldane | Jasper Ballantyne
Coach - Mike Stanley

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WTLB 2: Crew - Sam Quinn | Michael Brake
Coach - Mike Stanley

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Callum Wilcox | Ryan Davenport | Kyle Lennon | Nick Strange + Timothy Zouch (cox)
Coach - Chris Cole

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Scott Houston | Mathew Cole | Cameron Webster | Nathaniel Davy | Hayden Ellis | Marty Davenport | Max Anstis | Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - James Hau | Matthew Wolff | Thomas Sugden | Connor Mocke + Oscar Mark (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Scott Houston | Mathew Cole | Cameron Webster | Marty Davenport + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Haydn Jack | Brynn Engbers | Callum Wilcox | Ryan Davenport + Timothy Zouch (cox)
Coach - Chris Cole

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Can Sefkatli | Joseph Power-Silk
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Oliver Paris-Piper | Oliver Howard | Brendon Bond | Brendan Herbst | Elliot Nuttall | Alan Scandrett | Alex Cassidy | Douglas Burfoot + Tamati Munroe (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Quinn | Jasper Ballantyne | Michael Brake | Jefferson Haldane + Oscar Mark (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Haydn Jack | Brynn Engbers
Coach - Chris Cole

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 1: Crew - Jackson Smith | Matthew Lock | Jacob Siermans | Aaron Kurte + Yasser Saeed (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WTLB 2: Crew - Douglas Burfoot | Benjamin Edwards | Ben Partridge | Alex Cassidy + Tamati Munroe (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Hayden Ellis | Nathaniel Davy | Max Anstis | Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WTLB 1: Crew - James Hau | Matthew Wolff
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Haydn Jack | Brynn Engbers | Callum Wilcox | Ryan Davenport | Kyle Lennon | Nick Strange | Oliver Paris-Piper | Alan Scandrett + Timothy Zouch (cox)
Coach - Chris Cole

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

WTLB 1: Crew - Thomas Sugden | Connor Mocke
Coaches - Mike Stanley | Hugo Gulliver

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Brendon Bond | Brendan Herbst | Elliot Nuttall | Oliver Howard + Tamati Munroe (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WTLB 2: Crew - Ben Partridge | Aaron Kurte | Jackson Smith | Jacob Siermans + Yasser Saeed (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

WTLB 1: Crew - Alex Cassidy | Benjamin Edwards | Taylor Mansfield | Jung Hyun Lee + Timothy Zouch (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Sam Quinn | Jefferson Haldane | Michael Brake | Jasper Ballantyne | Cameron Webster | Marty Davenport | Scott Houston | Mathew Cole + Oscar Mark (cox)
Coaches - Mike Stanley | Barrie Mabbott

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

WTLB 2: Crew - Hayden Ellis | Nathaniel Davy | Matthew Wolff | Thomas Sugden | Connor Mocke | Can Sefkatli | Tom Abraham | James Hau + Jonathan Zouch (cox)
Coaches - Mike Stanley | Barrie Mabbott

Event 50 Boys under-18 novice eight [ event results ]

WTLB 1: Crew - Ben Partridge | Matthew Lock | Jung Hyun Lee | Taylor Mansfield | Jackson Smith | Benjamin Edwards | Jacob Siermans | Aaron Kurte + Yasser Saeed (cox)
Coaches - Rob Ansell | Sam Howard

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics