NZSSRA school results: 2013 Aon North Island Secondary Schools

St Peter's College's singlet

St Peter's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's College at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for St Peter's College's final ranking at the regatta.

St Peter's College also attended: mad05 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPA 1: Crew - David Dryland | Matte Srhoj

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

STPA 2: Crew - Charles MacDonnell | Hunter Jack

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STPA 1: Crew - Sean Campbell | Lachlan Hoare | Miguel Widdison | Johnathan Kumarich + Jack Baird (cox)

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

STPA 1: Crew - Craig Fernandez | Brock Mills

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

STPA 2: Crew - Zak Khan | Basil Aholelei

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

STPA 1: Crew - Louis Sayegh | Jakob McCaffrey | Daniel Fitzpatrick | Simon English + Ian Cairns (cox)

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

STPA 1: Crew - Sean Campbell | Miguel Widdison | Craig Fernandez | Johnathan Kumarich + Jack Baird (cox)

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STPA 1: Crew - Elliot Rhodes | Liam Fox

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

STPA 2: Crew - Daniel Fitzpatrick | Jakob McCaffrey

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

STPA 1: Crew - Sean Hines | Brock Mills | Basil Aholelei | Hunter Jack | William Craig | Campbell Wood | Kaleb Grgicevich | Stefan Grgicevich + Ian Cairns (cox)

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPA 1: Crew - Lachlan Hoare | Miguel Widdison

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STPA 2: Crew - Craig Fernandez | Johnathan Kumarich

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

STPA 1: Crew - Louis Sayegh

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPA 1: Crew - David Dryland | Matte Srhoj | Hunter Jack | Charles MacDonnell + Jack Baird (cox)

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STPA 2: Crew - William Craig | Basil Aholelei | Brock Mills | Sean Hines + Liam O'Brien (cox)

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

STPA 1: Crew - Conor Small | Gerard Malgas

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

STPA 1: Crew - Louis Sayegh | Simon English

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

STPA 2: Crew - Daniel Fitzpatrick | Jakob McCaffrey

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STPA 1: Crew - David Dryland | Matte Srhoj | Hunter Jack | Charles MacDonnell + Ian Cairns (cox)

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STPA 2: Crew - William Craig | Campbell Wood | Kaleb Grgicevich | Stefan Grgicevich + Liam O'Brien (cox)

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

STPA 1: Crew - Elliot Rhodes | Liam Fox | Conor Small | Gerard Malgas + Jack Baird (cox)

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics