NZSSRA school results: 2013 Aon North Island Secondary Schools

Takapuna Grammar School's singlet

Takapuna Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Takapuna Grammar School at the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Takapuna Grammar School's final ranking at the regatta.

Takapuna Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - James Keene | Jack Cantrell

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Sean Greaney | Finn Hunter

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TAKA 3: Crew - Nikita Podkorytov | Matt Brewer

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hannah Patterson | Olivia Koller | Arianna Hogan | Epernay Norman + Danielle Peffers (cox)

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 2: Crew - Madeleine Teesdale | McKenzie Bolland | Emerald Scofield | Emily French + Anna Timpany (cox)

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Autumn Lenzie-Smith | Emma O'Brien

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Sam Stevens | Mason Kingdom | Sam Robertson | Sam Wigram + James Malone (cox)

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

TAKA 2: Crew - Dexter Peffers | Sam Melvin | Hugo Adams | Frazer Bate + Ezzy Mortimer (cox)

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hannah Hood

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

TAKA 2: Crew - Rebekah Alvey

Event 8 Girls under-16 single [ event results ]

TAKA 3: Crew - Susannah Blathwayt

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Mason Kingdom | Tim Teesdale | Robin Charlett-Green | Sam Hume + Danielle Peffers (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Amedee Beaumont | Maya Tewhata Low | Emily French | Ruby Brooking + Adam Brand (cox)

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

TAKA 2: Crew - Hannah Patterson | Olivia Koller | Arianna Hogan | Epernay Norman + Amber Peffers (cox)

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Sam Stevens | Sam Wigram | Sam Robertson | Frazer Bate + James Malone (cox)

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 2: Crew - Sam Melvin | James McInroy | Luka Geers | Ezzy Mortimer + Anna Timpany (cox)

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Robbie Bentley | Jason Lee

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Emma O'Brien

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - James Keene | Thomas Ferguson | Finn Hunter | Sean Greaney | Jack Cantrell | Finn Bailey | Xavier Harnett | Jack Hanning + Thomas Plummer (cox)

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

TAKA 2: Crew - George Russell | Harry Waine | Jack Bisset | Peter Eissing | Tom Phillips | Matt Brewer | Mathew Sherlock | Daniel Adamson + Adam Brand (cox)

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Rebekah Alvey | Hannah Hood | Susannah Blathwayt | Epernay Norman + Danielle Peffers (cox)

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hugo Adams | Sam Robertson

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - James McInroy | Luka Geers

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TAKA 3: Crew - Sam Melvin | Sam Wigram

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Autumn Lenzie-Smith

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Max Burney

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hannah Patterson | Olivia Koller

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Amedee Beaumont | Maya Tewhata Low

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

TAKA 3: Crew - Emily French | Ruby Brooking

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - James Keene | Thomas Ferguson | Jack Cantrell | Finn Hunter + Amber Peffers (cox)

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

TAKA 2: Crew - Sean Greaney | Jack Hanning | Xavier Harnett | Finn Bailey + Thomas Plummer (cox)

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

TAKA 3: Crew - George Russell | Harry Waine | Peter Eissing | Jack Bisset + Adam Brand (cox)

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Tim Teesdale | Robin Charlett-Green

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Sam Hume | Dexter Peffers

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hannah Hood | Olivia Koller | Susannah Blathwayt | Rebekah Alvey + Amber Peffers (cox)

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Hannah Patterson | Epernay Norman | Arianna Hogan | Emerald Scofield | Madeleine Teesdale | McKenzie Bolland | Amedee Beaumont | Maya Tewhata Low + Anna Timpany (cox)

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - George Russell | Harry Waine | Jack Bisset | Peter Eissing + Thomas Plummer (cox)

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

TAKA 2: Crew - Tom Phillips | Mathew Sherlock | Nikita Podkorytov | Daniel Adamson + Adam Brand (cox)

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

TAKA 3: Crew - James Keene | Jack Hanning | Xavier Harnett | Finn Bailey + Amber Peffers (cox)

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Tim Teesdale | Sam Hume | Robbie Bentley | Jason Lee + Danielle Peffers (cox)

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

TAKA 1: Crew - Emilie Sedelmayr | Epernay Norman

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

TAKA 2: Crew - Hannah Hood | Susannah Blathwayt

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Crew #: or medal winning crews

Event Sex:

Event:

Result: in

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics